Кожен день для них тягнеться як вічність. Невідомо, який він вже по рахунку, бо збитися можна було неодноразово. Так само невідомо українським військовополоненим і те, коли закінчаться ці тортури, й чи буде цей фінал щасливим, з поверненням додому, чи полон фізичний завершить смерть від знущань ворога.
Уже як мінімум 19 місяців Росія приховує стан і місцеперебування 1600 полонених захисників та захисниць Азовсталі та Маріуполя.
Великих обмінів не було вже близько півроку, й це найдовший період, коли ворог не відпускає своїх бранців в обмін на своїх громадян.
Тому Асоціація Родин Захисників Азовсталі та Banda agency запускають кампанію, щоб привернути увагу світу до цинічних порушень РФ норм Женевської конвенції. Ініціатори акції закликають українців поширювати інформацію про військовополонених у соцмережах.
Матеріали містять інформацію про умови перебування українських військовополонених та їхні наслідки. Поділитись ними можна у соцмережах більше ніж десятьма мовами: англійською, французькою, іспанською, німецькою, італійською, польською та іншими.
— Маємо боротися за полонених так, як вони боролись за нас. Захисники Маріуполя показали усьому світу, що означає “боротьба до останнього, попри все”.
Наша черга продемонструвати підтримку та єдність задля визволення героїв з полону, — каже керівниця Асоціації Родин Захисників Азовсталі Катерина Прокопенко.
Як долучитися до акції підтримки військовополонених
Публікації у соцмережах
Найпростіше, що можна зробити для підтримки військовополонених, — це зробити публікацію у своїх соцмережах матеріалів інформаційної кампанії, які можна завантажити на сайті. Усі потрібні матеріали для розповсюдження можна знайти за посиланням.
Їх також варто супроводжувати хештегом #freeAzovstalDefenders та позначати на них міжнародні організації, політиків, медіа та лідерів думок. Зокрема, важливо тегати саме Міжнародний Комітет Червоного Хреста, адже це єдина організація, яка може отримати дозвіл на відвідування військовополонених в обох сторін.
Нагадаємо, що Україна надає доступ до місць утримання полонених майже кожні два тижні. Росія ж блокує усі запити МКЧХ.
Залучай людей з різних країн
Уся інформація про умови перебування військовополонених перекладена десятьма мовами, тому це дає можливість залучити більшу кількість людей, зокрема й іноземців, які мають знати правду про полон у РФ.
Тому можна лише обрати папку з матеріалами потрібною тобі мовою та поширити інформацію серед знайомих з різних куточків світу.
Також важливо поширювати посилання на сайт, аби ті, хто прагнуть підтримати інформаційну кампанію, могли теж поділитись інформацією зі своїми знайомими. Крім того, це буде гарним нагадуванням тим, хто забув.
А поки українські захисники у полоні продовжують переживати психологічні та фізичні тортури. Читай, як РФ знущається з українських військовополонених.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.