Побратими кличуть його Хрущов, а в тилу він — старший лейтенант поліції та очолює кінологічний центр ГУНП на Запоріжжі.
Микита Устінов, якому 39 років, уже 18 років працює з собаками. Попри це, вирішив приєднатися до штурмової бригади Лють.
Його життєвий шлях став прикладом мужності та відданості своїй справі, як у роботі з тваринами, так і на фронті. Історією колишнього гранатометника Хрущова поділився Укрінформ.
Доброволець у штурмовій бригаді
Микита потрапив до штурмової бригади Лють у 2023 році, коли тільки формувався цей підрозділ. Разом з побратимами військовий пройшов тримісячну підготовку, а вже у квітні відправився на бойові позиції на Донецький напрямок, де й став командиром взводу гранатометників.
— Я розумів, що ми будемо в контакті з ворогом, і це не буде робота у тилу. Ми в штурмовій бригаді, ми тут для того, щоб звільняти території.
Незвичні бійці і їхня відвага
Микита згадує, що у його підрозділі було чимало цивільних, серед яких трактористи та безробітні. Замість того, щоб йти в тил, ці люди вирішили долучитися до війська і брати участь у бойових операціях. Вони здебільшого виявилися чудовими бійцями.
Ці хлопці, яким 21 рік, витягали поранених з-під обстрілів і тягли їх по кілька кілометрів.
Хоча війна принесла багато випробувань, у тому числі й важкі моменти, Хрущов не втрачає оптимізму. У його взводі, як і в усьому підрозділі, немає загиблих.
Мої хлопці — шикарні, і я щиро вірю, що всі вони повернуться живими.
Важкі реалії на фронті
Війна навчила Микиту цінувати кожну хвилину життя, адже під час обстрілів неможливо бути впевненим у своєму завтрашньому дні. Він згадує моменти, коли опинявся під сильним ворожим обстрілом і навіть не раз відчував, що смерть була дуже близько. Однак він ніколи не здавався.
— Ми знали, що нас не братимуть у полон, та й самі ми б не пішли. По радіо просили підрозділи, які були поруч, підтримати нас вогнем, і ми відповіли такою потужною контратакою.
Техніка війни: боротьба з дронами
На фронті зараз важливою загрозою стали не тільки обстріли, але й новітні технології ворога — дрони. Хрущов пояснює, що FPV-дрони часто використовуються для атак на техніку та особовий склад.
— Вони підлітають, сідають на дорогу і чекають. Як тільки наші виїжджають, вони атакують. Це дуже підступно.
Саме тому, бійці зараз вчаться діяти вночі або в сутінках, щоб знизити ризики від атак з повітря.
Повернення до поліції та нові завдання
Після майже двох років служби на фронті Микита повернувся до лав поліції, де зараз очолює кінологічний центр в Запоріжжі. У його центрі понад 40 службових собак, серед яких є ті, що допомагають шукати загиблих людей.
Собаки для нас — це частина життя, а ми для собак — все життя. Вони щиріші за деяких людей.
До того ж, кінолог не забуває про свою основну місію — захист рідного Запоріжжя. Микита готовий діяти як боєць штурмової бригади, так і поліцейський.
Фото: Нацполіція
Читай також історію військового Сергія про роботу гранатометника.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.