Реабілітація військових — це не лише про фізичне відновлення, а й про силу духу. Про це розповів фізичний терапевт Дмитро Вікторов для УП. Життя, який працює у реабілітаційному центрі вже майже три роки.
За цей час медик допоміг багатьом ветеранам і військовослужбовцям, які пережили поранення або отримали побутові травми, повернутися до активного життя.
Не всім хочеться відновлюватися чи повертатися на фронт — це нормально. Проте важливо знайти підхід до кожного пацієнта.
Незвичні запити та гумор у реабілітації
Пацієнти звертаються до фізичного терапевта з різними травмами та іноді з доволі незвичними запитами. Наприклад, військовий Антон із Сил спеціальних операцій після реабілітації через кульове поранення кисті мріяв навчитися робити стійку на руках — навіть попри те, що ніколи раніше цього не робив. Спільними зусиллями лікарів та пацієнта військовий зміг досягнути мети. На момент виписки Антон виконував цю вправу біля стіни.
Інша історія трапилася зі спортсменом із кікбоксингу Юрієм, який дістав травми рук під час служби. Після чергової операції лікар випадково потис йому руку, що призвело до перелому.
Юра поставився до цього з гумором, і це допомогло йому швидше відновитися, — пригадав Дмитро.
Травми, які змінюють життя
Серед пацієнтів був і снайпер Паша, який через стискання спинномозкового каналу не відчував ніг. Попри складний діагноз, йому вдалося частково відновитися після операції та продовжити службу.
Ще один цікавий пацієнт — морський піхотинець Саша, який під час бойового завдання порвав плечовий суглоб, утримуючи човен для побратимів. Його наполегливість дозволила швидко пройти реабілітацію.
А військовий Льоша, який дістав важке поранення шийного відділу хребта, став для Дмитра символом незламності. Понад півроку він залишався нерухомим, але не втрачав оптимізму й підтримував інших бійців. Завдяки реабілітації Льоша почав сидіти, стояти й навіть ходити, а також повністю справлятися самостійно у побуті.
Пам’ять, яка надихає
Ба більше, Дмитро пригадав маріупольця Влада, який після кульового поранення ліктя пройшов тримісячну реабілітацію й повернувся до служби.
Ми подружилися, постійно обмінювалися жартами. Кілька місяців тому я дізнався, що він загинув. Пам’ять про нього завжди зі мною.
Тож робота Дмитра — це не лише лікування, а й підтримка людей, які не здаються, навіть за найскладніших обставин. Фізичний терапевт вірить, що кожен пацієнт має силу повернутися до життя, попри всі випробування.
Також читай, як працюють хірурги на передовій.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.