Коли щоденна служба в поліції вже навчила витримки, чітким словам та стійкості, на допомогу прийшло зовсім інше — емпатія.
Речниця Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольга Бузулук вирішила стати менторкою для дівчинки-підлітка у рамках проекту благодійного фонду Клуб Добродіїв. Для неї це було особистим викликом та відкриттям, зазначило misto.media.
Як виникло наставництво
Пілотна менторська програма стартувала в листопаді 2024 року та охопила Київ, Луцьк та Мукачево. 100 дорослих стали підтримкою для 100 підлітків, які з різних причин потребують більшого, ніж просто поради — вони шукають надійного дорослого.
Серед наставників — не лише психологи, айтівці чи викладачі. Є й ті, чия робота вже пов’язана із суспільною безпекою, як-от Ольга. Зі своєї позиції вона щодня бачить, як багато дітей потребують не наглядача, а союзника.
Менті — так кажуть на дітей, які знаходяться під опікою менторів. Проте свою підопічну я ніжно називаю моя дівчинка.
Її дівчинка — 18-річна В., яка має прийомних батьків і навчається у коледжі Луцька. В анкеті підліток зазначила, що хоче стати поліцейською-кінологом. Цей збіг усе й визначив.
Привіт, я твоя менторка, давай побачимося, — написала Ольга підлітку першою.
А зустріч відбулася на святкуванні дня народження її доньки.
Ольга почала потроху здійснювати мрії підлітка
Ольга організувала для В. знайомство з вибухотехніками та вони разом відвідали кінологічний центр. Там дівчина обіймала безпритульного пса, знаходила спільну мову з чотирилапими та буквально змінилася на очах.
— Завдяки цим зустрічам є багато речей, на які вона вперше відкрила очі.
Це — не історія про наставника, що вчить і веде. Це про людину, яка поруч, коли потрібна опора. Іноді мовчки, але з відкритим серцем.
— І навіть, якщо вона зараз досить мовчазна і багато чого тримає в собі, отже, на це є причина… З часом вона сама почне говорити, і це буде набагато цінніше.
Я побачила у ній своїх доньок
Ольга сама виховує двох доньок — 10 і 12 років. Вона впізнає риси В. у своїх дівчатах. Її досвід у менторстві став підтримкою не тільки для підопічної, а й для самої себе.
— На прикладі В. я побачила, що ця дівчина самостійна…
Я виховую доньок сама та іноді надто їх убезпечую. Але довіра дитини з’являється тоді, коли ти зайвий раз не втручаєшся у її справи.
Для неї це не просто участь у програмі, а спроба допомогти дівчинці. Також читай історію Аліни, яка вчить дітей з інтернату шукати опору в собі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.