Треба жити так, ніби США не існує: Притула про допомогу Заходу та внутрішні проблеми України

Вікторія Мельник журналістка сайту
притула

Змінив шоубізнес на активну волонтерську діяльність, збирає мільйони за лічені години й купує те, на що зазвичай донати збираються дуже повільно. Наразі Сергій Притула нечасто дає інтервʼю, та у розмові з журналісткою DW Іриною Ухіною він розповів про потреби на фронті, як повертати людей з-за кордону та за яких умов можливі мирні переговори з Росією.

Найцікавіше з розмови ми зібрали та переповідаємо тобі далі у матеріалі.

Читай інтерв’ю Сергія Притули для DW на Вікнах.

Про запити на фронті

— Як змінилися потреби на фронті та що закуповує зараз фонд?

— Є класика, від якої ми не відходимо — дрони для різноманітної роботи, також купуємо те, на що важко збираються гроші: антени, ретранслятори, кабелі, елементи живлення.

За останній рік найбільша зміна, яка відбулася, це запити на РЕБи.

Також Сергій Притула зазначив, що наразі українці активніше донатять саме військовим та окремим підрозділам, але не варто забувати про великі благодійні фонди, які часто займаються великими проектами.

— Якщо говорити про наш фонд — це закупівля бронетехніки, кількість сягнула понад 200 одиниць, — додав Притула.

Цьогоріч на 10 жовтня Благодійний Фонд Сергія Притули планує запуск великого збору спільно з WOG та Winner Automotive на укомплектацію десяти мобільних груп ССО, які будуть працювати з ударними дронами літакового типу, які БФ теж буде закуповувати.

У принципі, на ці такі літачки FPV, ми робимо зараз велику ставку, — каже Притула.

— Чи все, на вашу думку, держава робить правильно у питанні мобілізації?

— Відколи з’явився Резерв+, мені здається, стало трошки легше дихати людям. Проблема тільки в тому, що він з’явився запізно, а історія з мобілізацією не врегульована по сьогоднішній день. Мені зрозуміле зараз нашарування морально-етичного та економічно-доцільного (аспектів — ред.) одне на одне.

Я дуже добре розумію людей, у яких батько, брат, сестра, мама служать у війську, хтось був мобілізований. І справедливість полягає в тому, що ця мобілізація має торкатися усіх, без винятку, хто підпадає під мобілізаційні критерії.

З іншого боку, спілкуючись з українським бізнесом, — завдяки якому ми в принципі утримуємо армію — вони “виють”, тому що в них мобілізують працівників, і ці вакууми, які з’являються в штаті, немає ким заповнювати, — каже Притула.

Він також зауважив, що наразі цілком зрозумілою є причина пониження призовного віку, але також волонтер та громадський діяч зауважив: з початком вторгнення з країни виїхали молоді жінки та діти, що загрожує демографічною кризою у майбутньому.

Мотивація йти у військо: проблеми та їхнє розвʼязання

— Зрозуміло, що немає особливо якихось людей, які від народження фанатично мріяли піти з автоматом захищати країну. Маю на увазі не кадрових військових, а людей, які жили цивільним життям, потім або добровольцями пішли, або були мобілізовані.

Я думаю, що мало проводиться ще, на жаль, грамотної рекрутингової роботи.

— Як це виправити?

— Як показала практика, вона дає кращі результати, аніж така мобілізація. Тому що рекрути дають можливість тобі зрозуміти та прийняти, що робота в бойовій бригаді — це не завжди й не обов’язково сидіти з автоматом в окопі. Тому що є дуже багато іншої роботи, без якої передній край не вистоїть.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Інтерв'ю Історії