Як же важко просто спостерігати, не маючи змоги щось зробити… Напевно, більшість страждає через власне безсилля. У такі періоди життя дуже важко тримати себе в руках та боротися з емоційними гойдалками.
Ведуча програм Вікна-новини та ДНК. Свої на телеканалі СТБ, а також загальнонаціонального марафону Єдині новини Тетяна Висоцька поділилася власними порадами про те, як підтримувати своє психічне здоров’я в умовах війни.
Бути чи не бути спостерігачем
Через стрес у багатьох людей з’являються панічні атаки та інші проблеми з психічним здоров’ям. Інколи саме перегляд новин допомагає не втратити віру в краще. Час від часу дійсно необхідно слідкувати за перебігом подій, проте треба не забувати про критичне мислення та інформаційну гігієну.
Якщо ти відчуваєш, що більше не можеш стежити за стрічкою новин — візьми паузу.
Насамперед завжди звертай увагу на стан свого здоров’я та піклуйся про власні почуття.
— Ми накопичили стільки емоцій від війни, що кожен має думати про те, як вберегти себе.
Відклади телефон та позбудься проблем
Постійне читання новин, особливо негативних, створює емоційне перенавантаження. Відволікання на домашні справи допомагає знизити рівень тривоги й заспокоїтися.
Особисто чудово мене релаксує кухня. Також допомагає садотерапія. Коли бачиш, як ростуть паростки, це надія, це життя.
Коли ти прибираєш, готуєш чи займаєшся організацією простору, з’являється почуття контролю над власним життям, чого часто бракує у стресових ситуаціях.
Сенс життя прихований у дрібницях
У часи невизначеності, коли життя здається хаотичним і непередбачуваним, ми починаємо знаходити щастя у найпростіших речах. Ці моменти радості — не просто втеча від реальності, а спосіб зберегти себе, нагадати про те, що життя триває. Іноді це може бути щось зовсім незначне.
Цього року я купила собі блакитні лінзи. У мене складні стосунки з яскравими кольорами, вони мені зараз зайві. Але тут — захотілося!
Хто знає, що буде завтра? Дозволь собі бути щасливим просто зараз.
Під час війни маленькі радощі є актами сміливості. Вони показують, що, попри страх і небезпеку, ми не лише виживаємо, а й дозволяємо собі жити. Готувати вечерю для рідних, отримувати чи дарувати сюрпризи, дозволяти собі спонтанне бажання — це ті моменти, які створюють відчуття буденності. Це і є сенс життя у дрібницях, які дають сили рухатися вперед.
Жити під час війни нас ніхто не вчив. Але саме завдяки незначним справам ми знаходимо баланс між реальністю та внутрішнім світом. Любов до себе й до інших стає потужною відповіддю на будь-які виклики.
Потрібно щодня ставати трохи кращим
Усі ми перебуваємо у стані стресу. Саме тому дуже важливо залишатися людяними та допомагати одне одному.
Іноді мене, як дружину військовослужбовця і людину, яка бачить стільки болю у проекті ДНК. Свої найбільше ображає, що люди не завжди відчувають межі моралі та етики.
Не завдавай болю іншим. Завжди підтримуй тих, хто поруч.
Раніше ми розповідали, як відвідування музеїв покращує психічне здоров’я.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.