Командир самохідного артилерійського дивізіону 79-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ майор Вадим Швед розповів про свій шлях у війську, ситуацію на фронті зараз та що думає про російськомовних українців.
Як потрапив у військо
Вадим Швед розповідає, у військо потрапив під час строкової служби у 2009 році. Тож у військовій справі він уже 16 років!
Мені виповнилося 18 років, і я пішов стройовим кроком до військкомату. Потрапив служити у 79 бригаду ДШВ. За місяць до демобілізації вирішив підписати контракт і залишився.
Початок війни у 2014 році застав Вадима у військовій частині. Усі були підняті за тривогою. Захисники почали виконувати накази командирів та готуватися до оборони.
Перші бойові завдання — організовували блокпости, перекриття перешийка з Криму. Тоді я служив у мінометній батареї.
У червні військовий опинився на Донбасі, каже, тоді стало зрозуміло, що це не якісь навчання. Отримали завдання звільнити Лиман. До Лиману заходили колонами, точилися бої. Росіяни знищували блокпости, проривалися з боями. Ворожа тактика за 10 років не змінилася:
Заходили в місто, відразу брали в оточення, і проводили зачистку.
Про російськомовних українців
Військовий каже, для нього немає різниці хто звідки, і якою мовою говорить.
Ми всі українці. А я першочергово військовий, я складав присягу на вірність українському народові. І мені не важливо, як він говорить. Якщо українець — то українець.
Каже, попри те, що на Донеччині чимала кількість російськомовних людей, ані він, ані до нього ніколи не висували мовних претензій.
Про військовий шлях
Вадим розповідає, за свій шлях військового брав участь в обороні Донецького аеропорту. Тоді був у вогневій підтримці захисників. Найбільше запам’яталися навали російської піхоти.
Які лізуть по трупах своїх товаришів, і по злітній смузі, і всюди. Їх просто розстрілюють, а вони йдуть.
І додає, зараз за кожну позицію тривають такі ж бої, як десять років тому за Донецький аеропорт. Одна позиція відділення може за день витримати до 7-8 штурмів. А інколи позиції розташовані так, що надіслати підкріплення чи провізію дуже важко.
Артилерія виконує 70% вогневих завдань. Мені здається треба більше уваги приділяти ракетним військам та артилерії. Без цього піхоті дуже важко.
У порівнянні з початком війни у 2014 році, нині змінилося чимало важливих речей. Серед них нарощення Росією озброєння, навчання військових.
— Безумовно, артилерійська перевага Росії відчувається дуже сильно. Доводиться працювати більш приховано. Росіяни можуть одночасно виконувати багато вогневих завдань, — пояснює воїн.
А також ділиться, ворог розвиває контрбатарейну боротьбу, що заважає роботі наших військових. Розвиває ворог і дронову галузь. FPV унеможливлює роботу української артилерії, тож доводиться шукати сховки.
Друзі ДШВ – всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтесь до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!
Раніше Ірена Карпа розповіла Вікнам про погляд французів на війну і російську пропаганду.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!