Лишалися лічені години, перед тим як життя 3-місячної Варвари обірвала б пухлина розміром з долоню. Новоутвір перетискав легені та серце, змістивши його в правий бік грудної клітини.
У цьому вкрай важкому стані немовля екстрено доправили до Дитячої Лікарні Святого Миколая у Львові, де невідкладно прооперували й видалили з її тіла пухлину.
Про порятунок дівчинки та всі складнощі її стану розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.
Історія Варвари, яку врятували від небезпечної пухлини
Варвара з Рівного — перша і дуже бажана дитина в родині. Коли батьки вкладали новонароджену дівчинку на животик, вона починала дивно кректати. Спершу медики подумали, що це через слабкі грудні м’язи, тож призначили немовляті лікувальну фізкультуру.
Однак з часом стало тільки гірше, бо дівчинка почала дихати лише животом, а не грудною кліткою.
— Ми помітили, що коли вона нервувалася, то у неї синів носогубний трикутник. Як виявилося, те кректання — то була задишка. І тими стогонами вона весь час просила про допомогу, але ми це не відразу зрозуміли, — розповідає мама дівчинки.
Медики обласної лікарні виявили у Варвари вроджену пухлину нижньої долі лівої легені. У той момент дівчинці діагностували III найвищий ступінь дихальної недостатності.
Пухлина давила на дихальні органи та навіть змістила серце в правий бік. Воно билось так сильно, неначе дитина бігла марафон: 200 ударів на хвилину за норми у 120-140 для дітей її віку.
З Рівного дівчинку терміново доправили до Львова каретою швидкої. В лікарні Святого Миколая її одразу забрали в операційну. Медики кажуть, що якби рівненські лікарі її не відправили до закладу відразу, вона не дожила до ранку.
— Варвара прибула до нас ввечері у дуже важкому стані — майже не дихала. І через це анестезіологам було дуже складно провести наркоз, — каже Олександр Калінчук, медичний директор Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.
Наша хірургічна команда ледве витягнула цю пухлину через розріз, бо вона була розміром з цілу долоню. Для такого крихітного тіла це дуже багато.
Варварі повністю видалили пухлину разом з ураженою частиною лівої легені. Після цього серце повернулось на своє місце. Тепер дівчинка повністю здорова, а єдиним наслідком недуги стане те, що в майбутньому вона навряд чи зможе стати професійною спортсменкою.
В Першому медичному об’єднанні Львова додають, що для подібних операцій хірургам потрібні високотехнологічні пристрої та інструменти.
Серед них — електролігуючий генератор, який використовують для герметизації судин. Це значно зменшує крововтрату під час операції.
Аби укомплектувати таким пристроєм операційні Дитячої Лікарні Святого Миколая, благодійна платформа dobro.ua відкрила збір під назвою Технології порятунку. Якщо раптом бажаєш зробити свій внесок у порятунок діток, тоді надсилай донат за посиланням.
Також ми розповідали неймовірну історію порятунку 18-річної харків’янки, якій видалили пухлину вагою в 6 кг.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.