Бійці ГУР — одні з тих, на чиї плечі лягають важкі операції у тилу ворога. Зокрема і в тимчасово окупованому Криму. За повномасштабну війну наші захисники вже не раз побували там і провели успішні операції.
Серед батальйонів ГУР є Братство, бійці якого і працюють у ворога під носом. Та не всі можуть потрапити до цього угруповання. Про правила відбору, найважчі місії і цікаві історії розповів командир Братства Олексій Сердюк на псевдо Боргезе для РБК-Україна.
Братство — що відомо про цей батальйон ГУР
Братство — один з найцікавіших та нестандартних батальйонів в українському війську. У його бійців усе спільне: віра, ідеологія, самодисципліна, мотивація, відданість. Воїни Братства готові до найважчих завдань у російському тилу. Про цей батальйон ГУР мало говорять, та він заслуговує на увагу.
Батальйон є частиною підрозділу Тимура ГУР МО. Його історія почалася у 2014 році, коли росіяни напали на Крим та Схід країни. Перші добровольці, які захотіли боронити країну від росіян, були переважно людьми віруючими. Вони захотіли впливати на цю війну, а не охороняти державні приміщення.
У 2014 році ми прийшли як добровольці і в дуже різних формуваннях. Були і з Азовом у Шахтарську, створили свій батальйон Свята Марія для оборони Маріуполя, — каже командир.
А на початку повномасштабної війни добровольці зібралися знову. З кращим усвідомленням, навіщо мають боротися, відповідною зброєю та досвідом. Нині бійці спеціалізуються на диверсіях у російському тилу, глибоких рейдах та розвідці.
На якомусь етапі нас запросили в Головне управління розвідки, і вже там дуже стрімко почався наш шлях.
Роль християнства
Християнська віра є основною для кожного бійця у Братстві. Це обов’язкова умова для вступу, адже всі воїни мають поділяти спільні цінності та моральні принципи. Боргезе пояснює, що такі бійці діють злагоджено та дисципліновано.
Представникам інших релігій чи атеїстам до батальйону не вступити. Віра для цих воїнів є і щитом, і мотивацією боротися. Під час найважчих боїв вони шукають допомоги у молитві. Командир каже, що саме віра та злагодженість показують результат менших втрат, ніж в інших підрозділах.
Операція Братства у Криму
Операція бійців спецпідрозділу ГУР Братство у Криму стала містичною та небезпечною водночас. Воїни мали висадитися, подолати шлях 100 км відкритим морем, атакувати радіолокаційний вузол росіян.
Тоді Боргезе знав, кого саме з бійців можна відправити на таке завдання. Чоловік пояснює, що не всі командири адекватно розуміють можливості свого підрозділу.
Коли ми вийшли в море, навігація відмовила, GPS не працював. Було повне радіомовчання. Ми йшли за зірками.
— У морі вийшов з ладу двигун на одному з човнів, команди доводилося координувати знаками. Були моменти, коли здавалося, що місія зірветься, — ділиться Олексій Сердюк.
Попри все, у той день бійці Братства змогли виконати операцію. Лишалося тільки повернутися додому. У важкий момент допомогла молитва.
Коли бійці виходили із зони операції, туман розсіявся, а море стало спокійним. Після повернення у безпеку море знову стало бурхливим, почалася гроза. Своїх бійців Боргезе інколи називає Загоном самогубців, як фільм. Адже їм доручають найважчі операції за десятки кілометрів углиб російського тилу.
Раніше ми розповідали, як музикант став командиром танка.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.