Донорство крові рятує життя не лише людей, а й чотирилапих. А пес Шервуд з Великої Британії став одним з таких рятівників. Все почалося тоді, коли його пет-перентка Сью Мітчелл вперше дозволила зробити переливання крові від свого собаки до іншого.
Згодом кількість донацій перевалила за декілька десятків. А вже зараз Шервуд врятував життя 168 собак і потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Це унікальний випадок, який доводить, що медичні досягнення однаково ефективні як для людей, так для тварин.
В організації Книги рекордів розповіли про подвиг собаки та мотивацію його власниці.
Як собака Шервуд подарував іншим тваринам шанс на життя
Ще до липня 2024 року Шервуд 40 разів здавав кров для благодійної організації Pet Blood Bank UK — і відтоді він зробив це ще двічі. За словами Сью, багато людей просто не знають, що собаки можуть здавати кров.
— Можливо, троє з 50 людей, яких я зустрічаю, могли чути про це, — додає вона.
Восьмирічний Шервуд не єдиний донор крові у своїй родині. Ще двоє собак Сью також регулярно здійснюють донації для інших.
Наприклад, трирічний син Шервуда, Брінджал, здавав кров 16 разів, а 11-річний пес Бакстер до настання поважного віку був донором 33 рази.
Книга рекордів Гіннеса
Всі собаки у родині належать до породи шотландських сетерів. Жінка ще у молодості закохалася в цю породу, а нині песики зростають у люблячій родині та допомагають іншим собакам.
— Я просто пишаюся тим, що всі вони здають кров. Разом вони врятували понад 400 собак. Кожна донація може врятувати до чотирьох собак.
Звісно, існують правила щодо того, які собаки можуть здавати кров. Вони мають належати до певної вікової категорії, перевищувати певну вагу, і, звичайно, бути здоровими.
Шервуд та його родичі дуже спокійно сприймають донорство, навіть виляють хвостом і часто засинають під час процесу.
Сью зазначає, що люди завжди дуже дивуються, коли розповідаєш їм про собаче донорство крові. Але боятися точно не варто, адже ветеринари надають увесь спектр послуг для песиків.
— Вас дуже тепло зустрічають, ви заходите до ветеринара, а собаку перевіряють — це додатковий бонус. Потім беруть кров, щоб переконатися, що вона підходить.
Якщо ваша собака захворіла, ви можете не знати цього, доки у неї не почнуть проявлятися ознаки. Але, здаючи кров, її здоров’я регулярно обстежуватимуть, — каже жінка.
Книга рекордів Гіннеса
Після донорства собакам дарують іграшки та ласощі. Тваринкам треба обов’язково відпочити й випити багато води, щоб відновити сили та кількість крові.
Рекордна кількість донорської крові, яку Шервуд пожертвував іншим, стала приводом для номінації на нагороду собаки-героя кінологічного клубу Crufts.
Емма Грей, власниця собаки з порушенням згортання крові, каже, що без донорства Шервуда її песик давно б загинув. Тож ця процедура дійсно здатна рятувати життя тварин.
Хвостаті улюбленці подеколи здатні на неймовірні подвиги. Ми розповідали, як кішка ціною власного життя врятувала військовослужбовця ЗСУ.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.