Радила оцет і духовні практики: як австралійська шахрайка “лікувала” людей від раку

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Радила оцет і духовні практики: як австралійська шахрайка “лікувала” людей від раку

З розвитком технологій шахраям стає все легше обманювати людей. Вони готуються дуже ретельно — психологічно, фізично, творчо. Інколи трапляються такі шахрайські схеми, які шокують людей і стають основою для написання книги чи знімань серіалу.

Колись одна австралійська блогерка-шахрайка вдавала, що має рак. А своїм підписникам, які їй співчували і також мали хворобу, радила “чудо-засіб”. Ділимося цією справді кінематографічною історією, за якою вийшов серіал.

Проти раку радила яблучний оцет: історія шахрайки

На основі цих реальних подій було знято серіал Яблучний оцет, він уже доступний до перегляду. Шахраї часто люблять спекулювати важкими темами. Однією з таких є лікування народними методами. Вони обіцяють зцілення людям, які втратили надію на вдале лікування.

Нещодавно на Netflix вийшов серіал Яблучний оцет, який оповідає історію про австралійську блогерку Белль Гібсон. Понад 10 років тому жінка збудувала власну шахрайську імперію зі “зцілення раку”. Вона розповідала підписникам, що вилікуватися можна завдяки правильному харчуванню, суперфудам і духовним практикам.

Белль казала, що саме це змогло врятувати її з четвертої стадії раку мозку. Однак у реальному житті в неї ніколи не було онкології, і вона вдавала це для підписників, популярності та монетизації обману. Більше про це розповіли The Guardian.

Блогерці вдалося не лише зібрати кількамільйонну аудиторію в Instagram, а й отримати підтримку Apple та преси. Шахрайка розповідала, що більшу частинку прибутків жертвує благодійникам. Elle Australia називали її жінкою-натхненням року, а Cosmopolitan вручили нагороду Fun Fearless Female.

Коли аферу викрили, вона сколихнула всю Австралію. Жінка не просила вибачення і не визнавала вину, пише Vanity Fair. Заперечувала можливі хвороби та розлади. Вона не сказала нічого.

Найважче в цій історії, що блогерка вплинула на життя тисяч людей, які мали онкологію. Вона відмовляла їх від традиційного ефективного лікування, і радила замість цього їжу. Загалом її мотиви досі вважаються невизначеними.

Видання пише, що жінка мала два свідоцтва про народження та чотири зміни імені. Підписникам вона розповідала вигадані історії про дитинство, родину, хвороби. Журналісти-розслідувачі знайшли інформацію, як на різних форумах у різні роки Белль описувала історію раку мозку, якого в неї не було.

В Instagram вона публікувала добре зроблені пости — з натхненими цитатами про життя, надію, а ще з продуктами, які нібито лікували рак. Так вона заснувала формат цифрового щоденника, який став новинкою у 2012 році. За перший рік вона зібрала 200 тисяч підписників.

На перші прибутки зареєструвала власну компанію, зробила додаток з рецептами, який вистрілив в App Store у 2013 році. Поки Белль розповідала про свій уявний рак, встигала орендувати будинок на пляжі за $1 млн, придбати собі BMW, дизайнерський одяг, вирівняти зуби.

А після нових заробітків випустила кулінарну книгу для людей, хворих на рак. Там написала, як нібито кинула хіміотерапію, і як продукти врятували її після четвертої стадії і повернули до нового життя.

Пізніше компанію Penguin Australia оштрафували на 30 тисяч австралійських доларів за те, що не перевірили історію Гібсон, — пише Vanity Fair.

Викриття і покарання

Усе спливло, коли благодійні організації, яким Белль нібито жертвувала кошти, повідомили, що насправді нічого від неї не отримували.

Так і вдалося викрити шахрайку, адже її діяльність стали ретельно перевіряти. У 2015 році її публікації піддали сумнівам, а потім видалили застосунок і відкликали книжки.

Відтоді жінка видалила всі соцмережі і почистила свій цифровий слід. Її стали підозрювати у психічних захворюваннях. Донині вона мовчить і не дає коментарів. Її місцезнаходження досі невідоме. Родина від Белль відхрестилася.

Гібсон не з’явилася на жодному слуханні, але це не завадило визнати її винною і оштрафувати на 400 тисяч австралійських доларів. Вона ж не виплатила потерпілим ані цента, і переховується майже 10 років.

Серіал Яблучний оцет

Раніше ми розповідали про шахрайство в онлайн-школах.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.