На меті росіян — знищити українську націю. Для досягнення мети окупанти використовують усі терористичні навички, та однією з найжорстокіших можна назвати моральний злам видатних українців. У полоні життя українців стає нестерпним — про це “дбають” особливо ідейні російській військові.
У полоні росіяни тримають кримськотатарського політичного вʼязня Різу Омерова. У 2019 році чоловіка разом з батьком затримали співробітники ФСБ за звинуваченням в участі в терористичній організації. Окрім батька та сина, у сімʼї забрали ще одного чоловіка — зятя Рустема Ісмаїлова.
Різу Омерова у січні 2021 року засудили до 13 років увʼязнення. Нещодавно чоловік вперше побачив свого молодшого сина, який народився вже після увʼязнення Різи. Цю щемливу історію розповів недавно звільнений з полону заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял у своєму Facebook.
Син вперше побачив батька
Наріман Джелял у своїх соціальних мережах розповів, що йому пощастило поговорити із дружиною кримськотатарського політвʼязня Севілею після того, як їхня родина поїхала на побачення до Різи у виправну колонію строгого режиму.
За його словами, й цій радісній звістці було багато глибокої печалі і трагізму.
Сім’я кримського політв’язня Різи Омерова змогла вперше за п’ять років від дня його арешту зустрітися з ним, — написав Наріман Джелял.
Він повідомив, що на зустріч поїхали мати Різи, Лемара ханум, дружина Севіля та чотири сини — дванадцятирічний Імран, десятирічний Сулейман, семирічний Ахмад і п’ятирічний Іса. Рідні проїхали понад дві тисячі кілометрів на автомобілі, щоб скористатися правом на стандартне триденне побачення в стінах виправної колонії строго режиму.
Як сказала сама Севіля у розмові Наріману Джелялу, вони їхали півтори доби й ще пʼять годин чекали біля входу в колонію. Їх та їхні речі ретельно оглянули, перш ніж впустили до чоловіка.
— Молодший син Іса ніколи не бачив батька. Він народився після його арешту. І в ці три короткі дні їм треба було дізнатися один одного. Він спочатку не хотів йти до Різи, але я пояснювала, що це твій тато, і через деякий час Іса обіймав батька, цілував очі, обличчя, — казала дружина політвʼязня.
Ймовірно, від емоцій та стресу у молодшого сина піднялася температура.
Я з жахом відчула, що означає перебувати у тюремних стінах. Наскільки важко це витримати. Знати, що тебе потребує твоя сім’я, твої діти і не мати можливості подбати про них, — поділилася Севіля.
— Особливо тяжко було дітям. Сулейман дуже прив’язаний до батька. Я вже писав, що хлопчик любив збирати разом із ним пазл, а потім перестав це робити. Збиратиму разом із баба (батьком), — говорив він щоразу, як мама намагалася спонукати його повернутися до улюбленого заняття, — додав раніше звільнений з російського полону Наріман Джелял.
Сам він знає Різу з часів увʼязнення у в’язниці міста Мінусинська Красноярського краю. Наприкінці лютого 2024 року Нарімана перевели до камери Різи, де чоловіки були разом до етапування до Чувашії.
Наріман Джелял характеризує Різу Омерова як спокійну та врівноважену людину, що вірить в Бога та прагне жити правильно.
— У нього з’явився кашель та білі плями на шкірі, а ми не змогли переконати співробітників колонії дозволити йому забрати собою трохи кураги та баночку меду. Вони відмовили, — поділилася Севіля з Наріманом. За словами останнього, переповідаючи історії про цю подію, жінка то плакала, то сміялася.
— І я радів і плакав разом із нею. Весь час нашої розмови мені хотілося, щоб Різа повернувся додому, щоб його сім’я знову з’єдналася.
І водночас мені хотілося проклинати тих, хто зробив зло цим ні в чому невинним людям. Як і сотням, і тисячам інших, — додав Наріман Джелял.
Раніше ми розповідали тобі історію української співачки Джамали, чий батьківський дім у Криму окупанти “націоналізували”. Що планують росіяни робити з будинком батьків Джамали, читай за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.