У 6 дітей на мільйон! Як медики зі Львова дають шанс на лікування рідкісної хвороби легень

Ірина Танасійчук журналістка сайту
У 6 дітей на мільйон! Як медики зі Львова дають шанс на лікування рідкісної хвороби легень

4-річний Богдан зі Львова мусив усе життя приймати ліки для нормальної роботи серця та легенів. Усе через легеневу гіпертензію — хворобу, яка трапляється у шести дітей на мільйон. 

Щоб займатися звичними повсякденними справами, хлопчик ще з 5-місячного віку тричі на день вживав велику кількість препаратів. Але медики Першого медичного об’єднання Львова допомогли йому полегшити симптоми завдяки новому відділу хвороб.  

Як українські лікарі рятують дітей з рідкісною хворобою легенів — розповіли на сторінці закладу. 

Як медики у Львові лікують рідкісну хворобу легень

Богдан народився передчасно, а згодом йому поставили діагноз легенева гіпертензія. Це вкрай рідкісна вроджена хвороба, яка характеризується патологічним підвищенням тиску у легеневій артерії.

Це, своєю чергою, призводить до збільшення навантаження на праві відділи серця і порушує функції органів. 

Торік Богдана та інших маленьких пацієнтів з цим діагнозом взяв під опіку новостворений Центр легеневої гіпертензії Дитячої Лікарні Святого Миколая. 

Кардіологиня та керівниця Центру легеневої гіпертензії Ольга Пастернак зазначає, що ліки для дітей з цим діагнозом дуже дорогі, а постачання медикаментів у звʼязку з війною відбувається з перебоями. 

— Частково питання закриває держава, частково благодійні фонди. Ще одна проблема — із 11 препаратів, які є у світі, у нас зареєстровані лише 3. Цього вкрай мало. Адже не завжди ці три препарати підходять всім нашим пацієнтам.

Центр легеневої гіпертензії працює на базі відділення кардіохірургії Лікарні Святого Миколая і нині є єдиним осередком супроводу таких пацієнтів у західних областях.  

Тут діти отримують повний цикл допомоги: від встановлення діагнозу до лікування не лише цієї, а й супутніх хвороб. Окрім ЕКГ та УЗД серця, їм доступні й інші специфічні дослідження, наприклад, діагностична катетеризація камер серця. 

Ця процедура дозволяє виміряти тиск у легеневій артерії та визначити, які ліки найкраще підходять пацієнтові.

Центр займається діагностикою та лікуванням інших суміжних захворювань, які спричиняють або супроводжують легеневу гіпертензію. 

Зараз Богданчика привозять до Центру легеневої гіпертензії кожні півроку на контрольні огляди та обстеження. Загалом спеціалісти Центру допомагають 30 маленьким пацієнтам з цим діагнозом.

У відкриття центру взяли участь БФ Сестри Даліли та ГО Асоціація рідкісного захворювання України — легенева гіпертензія. Вони допомагають з ліками та спеціальними апаратами для лікування пацієнтів із легеневою гіпертензією.

Також ми розповідали, як київські медики прооперували дитину у першу годину життя

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.