Вікна продовжують розповідати про славетні бригади, які захищають нашу країну. На війні кожна професія — цінна. Надто — коли це порятунок життів та техніки. Сьогодні ми розповімо про 78 окремий десантно-штурмовий полк та поділимося історією ремонтників.
Що відомо про 78 окремий десантно-штурмовий полк
Щороку день створення полку відзначають 16 травня. З літа 2023 до січня 2024 полк стримував росіян та тримав оборону Запорізької та Дніпропетровської областей. Бійці штурмували Малу Токмачку, Роботине, Вербове та Новопрокопівку Запорізької області.
Командир полку Роман Євчун розповів, прикладом героїзму став штурм поблизу Вербового. Наші бійці під шквалом вогню та мінометів просувалися та вступали у близькі контактні бої. Ворог був змушений відступити.
Крім того, вісім окупантів було взято в полон. Командир роти противника відмовився здаватися та застрелився.
Водночас військові 78 окремого десантно-штурмового полку успішно виконали завдання, не зазнавши жодних безповоротних втрат.
Восени 2023 бійці полку пройшли навчання у Німеччині. У 2024 році захисники билися на Донеччині. Нині виконують бойові завдання у Київській, Житомирській, Донецькій та Сумській областях.
Історія однієї евакуації
У 78 окремому десантно-штурмовому полку поділилися історією, як працюють ремонтники на передовій. Кожна евакуація і порятунок техніки — на межі можливого, і потребує значних зусиль.
Сергію на псевдо Живчик — 40 років. Він підійшов до служби виважено — визначив підрозділ, вступив до війська, за рік виріс до командирської посади.
— Торік на Запорізькому напрямку мені дали завдання евакуювати пошкоджений БТР, який уразив ворожий FPV. Я разом із побратимами Максом, Танчиком і Мєлкім дочекалися темряви і на іншому БТРі вирушили на виконання, — розповідає Сергій.
Потрібно було зробити все швидко, адже БТР був заведений, а у системі не було повітря, ще й гальма не працювали. З обох боків дороги були міни, їхали без фар, аби не потрапити на ворожі очі. Згодом бійці відчули, що щось не так.
БТР почав занадто легко їхати, пошкоджена частина відірвалася. Розвертатися було неможливо через міни. Тож вирішили поступово здавати назад. Відчайдухам вдалося знайти втрачену частину і доставити її на ремонт.
Ніхто з моїх підлеглих не схибив: усі діяли чітко і злагоджено, тому удача усміхнулася нам, — пригадує воїн.
А під час ще одної евакуації — пікапу — трапилося інше. Автівка застрягла в болоті, була побита внаслідок роботи мінометів. Під час евакуації почали працювати наші Гради. Тож довелося прискоритися, щоб не потрапити від ворожу відповідь.
— Я сів за кермо L200 і перша думка в голові — добре, що взяв тактичні окуляри.
Руки тремтять, руль важко тримати, іскри з-під коліс, обличчя в болоті. На зустріч їхала БМП, то там хлопці, мабуть, були в шоці від того видовища.
— Але роботу свою ми все ж зробили, доправивши автівку у безпечне місце, — каже Живчик.
Чоловік каже, командир повинен вміти поєднати високий рівень знань і сміливість, щоб вести за собою підлеглих.
Друзі ДШВ — всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтесь до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!
Раніше ми розповідали історію азовця, який вісім годин пролежав з кулею в голові.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.