Біодизайн в інтер’єрі: що це таке та як “оживити” своє житло

Богдана Макалюк журналістка сайту
Біодизайн в інтер'єрі: що це і як оформити інтер'єр приміщення

Коли люди будують нове житло або роблять ремонт у старому, то натрапляють на проблему інтер’єру. Вони намагаються придумати практичне оформлення, яке з роками не набридне. Часто для цього використовують неекологічні матеріали з пластмаси, гуми та інші, які не розкладаються у природі.

Щоб зробити житло екологічнішим, варто замислитися про біодизайн в інтер’єрі. Цей напрям все ще розвивається, але вже набирає популярності. Читай, що таке біодизайн, у матеріалі.

Що таке біодизайн

В UC Davis magazine розповідають, що біодизайн — це використання живих організмів у дизайні. Такі процеси можна також використовувати у створенні одягу, текстилю, меблів та архітектури. Некомерційні організації, дизайнерські компанії та університети по всьому світу дедалі частіше впроваджують методи біодизайну в дослідження та розробку продуктів.

Наприклад, дослідники перетворюють сконструйовані дріжджові клітини в колагенову шкіру або роблять замінник шкіри з кавової гущі та відходів морських жителів, ще розробляють новий вид ниток з водоростей і ламінарії або ж кольорове скло з мушель інвазивних видів мідій з озера Мічиган.

Метою біодизайну є створення матеріалів, які потім можна компостувати, адже матеріали, що виготовляють з похідних викопного палива та пластмас, просто викидають на смітники, де вони не розкладаються та забруднюють середовище.

— Коли ви можете замінити процес, який завдає шкоди довкіллю, стає набагато кращим підходом думати про те, як спроектувати повний здоровий життєвий цикл, а не цикл використання та викидання, — говорить професорка кафедри дизайну Каліфорнійського університету в Девісі Крістіна Когделл.

Її команда студентів-дизайнерів створила альтернативу блискіткам на біологічній основі з бактеріальної наноцелюлози.

Але є ще й інше поняття біодизайну. Це коли у дизайн інтер’єру додають різні “живі куточки”, наприклад оздоблюють стіну живим зеленим мохом, за яким потрібен догляд.

Через те, що зараз розвивається таке явище як урбанізація, багато дизайнів інтер’єру є простими, сірими та практичними. Тому люди думають, як “оживити” своє місце проживання. Вони можуть додавати фонтани у дизайн, багато зелених рослин та виробів з дерева природного кольору.

Як запровадити біодизайн в інтер’єрі

У біодизайні використовують біоморфізм — це наслідування тваринного та рослинного світу у виборі форм, наповнення, плавності ліній та обрисів. Основне завдання такого інтер’єру — зробити будинок комфортним.

Біодизайн передбачає простір, у якому психіка відпочиває завдяки природним формам, округлим контурам, натуральним матеріалам, природним текстурам та спокійним кольорам.

Є різні варіанти оформлення інтер’єру у біодизайні, але головне — це віддавати перевагу натуральним матеріалам.

  • Забарвлення

Обирай однотонне покриття, адже воно стане гарною основою для загального інтер’єру та збалансує колірні акценти в декорі та текстилі. Можна також замислитися над художнім розписом стін. Це допоможе дати волю своїй фантазії та зобразити на стінах улюблені краєвиди, пори року тощо.

  • Камінь, кераміка

Для кухні та ванної кімнати можна використовувати кераміку з відповідним візерунком або однотонну. Варто уникати строгих геометричних малюнків на плитці.

  • Дерево

Дерево є чи не основним матеріалом у біодизайні, зокрема його використовують для підлоги та меблів і віддають перевагу світлим натуральним відтінкам.

  • Колірна гама

Для біодизайну інтер’єру краще використовувати пастельні кольори й відтінки зеленого, помаранчевого, рожевого, білого блакитного, жовтого тощо. Треба обирати кольори, які зустрічаються в природі, та правильно їх поєднувати.

  • Освітлення

Фішкою цього виду дизайну є природне освітлення, його має бути багато. Саме тому вікна мають бути максимально великими та не ховатися за шторами.

Якщо природного світла недостатньо, можна використовувати штучні джерела світла: точкове освітлення, приховане підсвічування, підлогові торшери та стельові світильники. Але віддавати перевагу теплому світінню. 

  • Декор та аксесуари

Для декору можна використовувати водяні фонтанчики, композиції з каменів, флористичні композиції, плетені меблі, глиняні вази та глеки, композиції з використанням природних матеріалів.

Одним із місць у нашій оселі, де ми найбільше відпочиваємо, є наша спальня. Вона має бути зручною, а інтер’єр заспокоювати та надихати. Раніше ми розповідали, який дизайн спальні актуальний у 2024 році.

Головне фото: labotanica.decign та mera.kiistudio / Instagram

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя
Теги: ремонт