Чим годувати одномісячне кошеня: поради правильного харчування для твоєї малечі

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Чим годувати кошеня в 1 місяць

Кожен петперент знає, яке це щастя — стати “мамою” або “татом” котика, а особливо кошеняти. Але хвостики у такому віці ще дуже залежать від своєї біологічної мами-кішки й мають годуватися її молоком.  

На жаль, кошенята втрачають своїх матерів з різних причин, тож іноді доглядати за котячою дитиною доводиться людям. Як це робити правильно, чим годувати кошеня в 1 місяць життя, щоб він зростав і ставав сильнішим — читай у матеріалі. 

Чим годувати кошеня в 1 місяць у домашніх умовах

Перші молочні зубки в кошенят з’являються на 3-му тижня життя, тож в 1 місяць він вже має певну їхню кількість. Цього недостатньо, щоб переводити його на сухий корм, але цілком достатньо, щоб починати привчати його до вологого або вводити паштети. 

Найкраще обирати спеціальний корм для кошенят за віком. У таких кормах виробники враховують особливості організму котика та його потреби.

Цей прикорм має бути поступовим. Через те, що в кошенят нерозвинена шлунково-кишкова функція, споживання великої кількості корму може викликати проблеми. 

Але навіть вологий корм не може стати постійним раціоном для малечі в такому віці. Поряд з мамою-кішкою кошеня продовжує годуватися материнським молоком, але якщо такої можливості нема, то його можна замінити на інші варіанти:

  • 100 г козячого молока розбавити кип’яченою водою у співвідношенні 1:1, додати два сирих перепелиних жовтка і 2 чайні ложки рослинної олії;
  • 5 г сухого молока змішати з розчином глюкози 5% та 20 мл козячого молока.

Насамкінець виробники котячого харчування пропонують спеціальні суміші, які за складом нагадують молоко матері. Їх треба розбавляти у воді та давати малечі з мисочки.

В 1 місяць життя таке годування має відбуватися декілька разів на день. Але не частіше, адже котик починає зростати, а отже, має звикати до дорослого харчування.

Як привчити котика до миски

Важливо знати, як правильно годувати одномісячне кошеня, щоб уникнути проблем зі здоров’ям. Не слід експериментувати й давати більше одного нового продукту на день — в котика може виникнути розлад шлунку або алергія на компонент продукту. 

Також варто привчати кошеня до миски замість споживання їжі через соску. Можна занурити в їжу палець і дати малечі понюхати та облизати. А потім підвести улюбленця до миски, щоб показати йому — смачна добавка чекає на нього тут.

А от чим точно не можна годувати кошеня в 1 місяць життя, то це занадто великими або сухими гранулами. Великі шматочки краще подрібнити на невеликі, аби котику було зручно їх їсти. А сухий корм можна розмочити у воді. 

Ну і, звісно, абсолютно точно не потрібно економити на кормах. Обирай тільки якісні та перевірені, з гарним та збалансованим складом. 

Пам’ятай, що твоя киця росте, тому змінюються і її потреби. Коли вона стане дорослішою, купуй корм для старших котів. Так тваринка отримає максимум поживних речовин, які їй потрібні просто зараз для гармонійного розвитку.  

Ще одна велика проблема власників котів — як привчити їх до лотка. Ми розповідали про дієві способи, як без стресу та нервів привчити кошеня ходити до свого туалету

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя
Теги: Тварини