Потішити себе гарним врожаєм баклажанів тепер можна і в наших широтах. Хоча цей теплолюбний овоч має довгий період вегетації, зміни клімату, точніше, його пом’якшення, робить баклажани бажаною культурою на наших грядках. А за правильного догляду овоч віддячить тобі смачними плодами, про які ти точно знатимеш: вони вирощені без хімії й дуже корисні! Коли пікірувати баклажани на розсаду і як правильно це зробити, аби отримати хороший врожай — читай у нашому матеріалі.
Деякі городники вважають, що пікірувати розсаду баклажанів взагалі не варто, можна висадити насіння одразу в окремі горщечки або стаканчики. У такої перестороги є певний сенс: коріння баклажанів вразливе. Але ж правильно пересаджений баклажан отримує додатковий стимул для росту, а його коренева система, навпаки, зміцнюється і стає більш розгалуженою. Справа лише в тому, коли потрібно пікірувати баклажани і як правильно це зробити.
Коли можна пікірувати баклажани
Загалом пікірування, хоча і дещо болісний для розсади процес, проте дуже корисний: рослина отримує власний більший простір, а значить, й більше корисних речовин із землі. Але найголовніше — основний корінець під час пересадки обривається, і це активізує розвиток бокового коріння. Коренева система стає міцною, закаляється для майбутньої пересадки у відкритий ґрунт.
До того ж під час пікірування стебло баклажана дещо заглиблюють в землю, і від цієї заглибленої частини також розвиваються додаткові корінці.
Треба пікірувати баклажани, коли розсада випустить два справжні листочки. Зазвичай це відбувається через 3, максимум — 4 тижні після посадки.
Якщо поспішити з пересадкою — розпікірувана розсада баклажанів може не прижитися або буде слабкою. Якщо дати розкритися іще парі листків, коріння може сильно пошкодитися під час пересадки й рослина зав’яне.
Коли і як треба пікірувати баклажани
Для пікірування обираємо час, коли рослина випустила два справжні листочки. День посадки визначаємо за місячним календарем. Не можна пікірувати розсаду на молодик і повний Місяць, два дні до цих фаз Місяця і два дні опісля. Це несприятливий період!
Як правильно пікірувати розсаду баклажанів:
- Візьми пластикові чи торф’яні стаканчики об’ємом до 200 мл.
- Використовуй універсальну земляну суміш, придбану в магазині або ґрунт з городу.
- Якщо береш землю з городу, прогрій її в теплому приміщенні, а ще краще — в духовці, аби знищити можливі хвороби та личинок шкідників. Грунт має бути доволі легким і пухким. Добре додати до городньої землі трохи торфу, тоді розсада буде міцнішою.
- За добу до посадки добре полий розсаду. Так рослини будуть легше вийматися з землі й ти не пошкодиш коріння.
- Виймай розсаду чайною ложкою, захоплюючи трохи ґрунту.
- Після пересадки землю в стаканчику добре утрамбуй, щоб вийшло повітря.
- Полий рослину водою кімнатної температури. Можна додати до неї укорінювач.
Чи можна заглиблювати розсаду баклажанів при пікіруванні? Так, обов’язково! Заглиблюй розсаду до нижніх листочків (сім’ядольних).
Коли пікірувати баклажани за місячним календарем: сприятливі дні у квітні 2024
- 1-5 квітня;
- 12-21 квітня;
- 27-30 квітня.
Після пересадки постав рослини на підвіконня. Ідеальна температура для росту: 18-20 градусів. Захищай рослини від протягів і прямого сонця. Поливай водою без хлору. Підживлюй органікою та мінеральними добривами з азотом, фосфором і калієм. Підгодовувати розсаду починай через два тижні після пікірування.
Баклажани дуже люблять тепло, тож у відкритий ґрунт ти їх висадиш лише через 70-80 діб після появи сходів. Сподіваємось, тепер ти знаєш, коли і як пікірувати баклажани та зробиш все правильно!
Удачі тобі в городніх роботах! Смачного баклажанного соте і закруток з “синенькими” на зиму! А якщо ти хочеш дізнатися, як планувати інші городні роботи, читай наш посівний календар на квітень 2024 року.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.