Останнім часом світ захоплюють корисні тенденції. Зокрема зменшення споживання, використання того, що є вже, а ще — тяга до вінтажу. Вінтажні речі шукають у секонд-хендах, ярмарках і базарах. А потім користувачі показують свій “улов” у соціальних мережах і стилізують ним своє житло.
Якщо ти також полюбляєш красиві ретро-речі, але ніяк не вдається їх вихопити, поділимося з тобою найголовнішими секретами, як вполювати вінтаж ще й за невеликі гроші.
Де шукати вінтаж: лайфхаки пошуку та торгу
Видання The Guardian поділилося лайфхаками від експертів з вінтажних речей про те, де краще шукати справжні скарби декору, одягу та прикрас, а ще — як збити на них ціну культурним способом. Вінтаж — це про пригадування різних епох, повернення до часів молодості чи дитинства, спогади про людей та часи.
А для когось це можливість гарно обставити житло на невелику суму. Загалом полювання на вінтажні речі корисне, адже так ми бережемо планету і використовуємо придбане, не переспоживаємо і даємо другий шанс дрібничкам.
Власниця магазину вінтажних меблів у Норвічі Лора Баддс радить спершу визначитися з епохою та стилем. І ділиться, не варто зациклюватися на дуже рідкісних експонатах, адже багато з них уже розкупили для колекцій. Кращий варіант — негроміздкі красиві речі 2000-х років, які можна використати в побуті.
Якщо кошти для тебе — не проблема, можна вибрати магазини, які спеціалізуються на вінтажі. Там буде значно вища ціна, ніж на базарчиках, але є висока ймовірність, що ти знайдеш саме те, що шукаєш. До того ж у таких магазинах речі часто вже чисті та відреставровані.
Фото: Unsplash
Як купувати вінтаж
Одна з найважливіших порад — чітко визначити бюджет і не виходити за його межі. Виділи собі на раз чи на місяць конкретну суму, яку можеш витратити на старі та класні речі. А перед купівлею якоїсь дрібнички завжди перевіряй її вартість в інтернеті на різних сайтах.
Купувати такі речі найкраще на блошиних ринках, базарчиках, на OLX, у Facebook чи спеціалізованих ярмарках. У Києві, до речі, часто такі проходять. Або ж зрання можна навідатися на Почайну, і за книжковим ринком вполювати собі скарби минулих віків.
Якщо ти часто подорожуєш, не забувай про такі ярмарки за кордоном! Наприклад, дуже класні ярмарки вінтажу проходять у Відні. Там за безцінь можна придбати брендові речі, посуд чи прикраси.
Не забувай торгуватися. Або ж приходь тоді, коли продавці на ринках збираються додому та охоче зроблять тобі знижку. Торгуйся ввічливо, і буде високий шанс, що тобі зроблять знижку.
Благодійні магазини, секонд-хенди та аукціони
Найчастіше у благодійних магазинах продається вживаний одяг, але і дрібнички попередніх десятиліть можна відшукати. Однак тут лайфхаки торгування не пройдуть. Адже благодійні магазини скеровують виторг від продажу на корисне, тому ціни можуть бути кусючими.
У секонд-хендах можна відшукати брендові туфлі 2000-х років чи інші класні речі, які коштують більше, ніж за них просять. Йти потрібно в день завозу речей. Найбільш щастить маленьким містечкам, де великий вибір і мало покупців.
Адже київські секонд-хенди заполонили перекупники, які скуповують якісні та брендові речі за копійки, і перепродають в Instagram чи на іноземних сайтах в кілька разів дорожче. На секонд-хендах можна знайти не лише одяг та взуття, а й книжки іноземними мовами, посуд, декор і навіть побутову техніку.
Аукціони — не дуже поширене явище для України, надто аукціони антиквару та вінтажу. Однак можна спробувати на такий завітати чи взяти участь в онлайн-аукціонах, якщо ти справді шукаєш якусь конкретну річ і не пошкодуєш на неї коштів.
Фото: Unsplash
Перевірка
Куди краще бачити особисто те, що хочеш купити. Так можна перевірити стан товару, його оригінальність і справжню цінність. Тому купівля вінтажу онлайн — майже те саме, що купівля кота в мішку.
Це ті речі, які хочеться добре оглянути та потримати у руках. Тож якщо в тебе є вибір — особисто піти на базарчик чи замовити онлайн, спробуй таки прогулятися за знахідками. Так вдасться ще й поторгуватися, поспілкуватися з людьми й, можливо, завести коло однодумців.
Не забувай перевіряти речі на наявність комах, плісняви та інших пошкоджень. Найретельніше слід перевіряти головні убори, взуття, килими. Після купівлі краще все одно випрати чи обробити речі дезінфекторами.
Користь у побуті
Вінтажні дрібниці можуть мати дві мети — дарувати тобі задоволення і бути корисними у побуті. Найкраще, коли вони дають все це. Намагайся купувати універсальні речі, які підійдуть під будь-який стиль та інтер’єр, чи пасуватимуть до твого іншого одягу.
А ще експерти радять вдаватися до купівлі репродукцій, якщо йдеться про дорогі меблі чи картини. Адже і репродукції 1990-2000-х років нині вважаються класною здобиччю.
Деякі речі, особливо меблі, доводиться реставрувати після купівлі. Не забувай закладати вартість реставрації у суму, яку можеш викласти за річ. І якщо є трошки дорожча альтернатива, яку реставрувати не потрібно — краще придивитися до неї. А ще завжди думай про спосіб доставки громіздких речей додому.
Найкращою інвестицією в антикварні та вінтажні речі є такі, які точно прослужать тобі не одне десятиліття.
Фото: Unsplash
Без імпульсивних покупок
Не купуй річ заради самої імпульсивної покупки, вона справді має бути корисною і бажаною. Часто люди можуть купувати щось, бо це дешево чи по акції, але насправді нам не потрібно.
Заведи кілька корисних правил:
- Одну річ придбав (-ла) — одну викинув (-ла).
- Купуй лише те, чого в тебе точно немає.
- Краще подумати добу про річ, яку збираєшся купити. Можливо, вона не так потрібна тобі.
А ще експерти з вінтажу та раритетних речей радять тренувати надивленість. Адже невимовно дорогу лампу, наприклад, Guzzini 1970-х років, можуть виставити на продаж з підписом “Лампа” за низьку ціну. Тільки ті, хто мають надивленість, зможуть вихопити такий скарб.
Також не викидай речі, які колись можуть отримати нову хвилю популярності.
Раніше ми розповідали, куди віддати непотрібний одяг.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.