З 1 квітня в Україні починається сезон тиші, який триватиме до 15 червня. Це час, коли природа потребує нашого особливого ставлення, адже він пов’язаний із періодом розмноження тварин.
Законодавчо цей період регулюється в рамках закону Про Тваринний світ, і в цей час потрібно бути особливо обережним і тихим на природі.
Що відбувається у природі в цей час?
Навесні розпочинається активне відтворення живих істот. Багато тварин народжують потомство, а рослини починають квітнути.
В Україні в цей період народжуються дитинчата у диких кабанів, зайців, оленів, зубрів. Птахи залицяються один до одного, а змії та земноводні активно шукають сонце після зимової сплячки.
Як правильно поводитися під час сезону тиші?
Уникай шуму
У цей період заборонено створювати будь-які шумові забруднення, наприклад, стріляти, використовувати моторні човни, проводити вибухові роботи чи санітарні вирубки дерев.
Фото: Pexels
Тихо спостерігай за природою, фотографуй або просто насолоджуйся її красою.
Будь обережним із вогнем
Розводь багаття тільки в спеціально відведених місцях, щоб не викликати лісові чи трав’яні пожежі.
Фото: Pexels
Не заходь далеко в ліс
Ходи лише стежками й не лізь у гущавину лісу. Там можуть бути гнізда птахів, особливо тих, які гніздяться на землі.
Не чіпай тварин і їхніх дитинчат
Якщо ти знайдеш дитинча, не тримай його. Батьки тварин зазвичай поруч і повернуться до своїх малят. Якщо ж знайдеш дитинча хижака, повернися назад без зайвих рухів.
Фото: Pexels
Не рви квіти
Багато весняних рослин є рідкісними та занесені до Червоної книги, наприклад, підсніжники та черемша. Просто насолоджуйся ними в природі, не рви їх.
Фото: Pexels
Будь обережним із риболовлею
У сезон тиші рибалити можна тільки з берега й однією вудкою або спінінгом. Заборонено підводне полювання та пересування човнами.
Фото: Pexels
Сезон тиші — це час, коли природа потребує нашого дбайливого ставлення. Якщо ми будемо дотримуватися цих простих правил, то допоможемо зберегти навколишнє середовище і забезпечимо гармонію для всіх живих істот.
В окупованому Асканії-Нова природа зазнає серйозних змін — як війна впливає на рідкісні види тварин і рослин?
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.