На тлі війни, попри тривоги, відключення світла і ще купу “попри”. З якісним інструменталом, сміливими каверами від Lida Lee й відвертою хореографією – таким зустріло мене вар’єте-шоу у Києві.
У продовження жанру кабаре, з гумором, обмеженням 21+ і флером Мулен Руж, але на український лад. З пікантним акцентом на жіночу вроду й сексуальність, але з неймовірним вокалом й враженнями після.
Далі буде відгук (не люблю слово рецензія) на вар’єте-шоу Рояль, нехай буде доброю традицією. А щирий відгук на мюзикл Кабаре від мене можна почитати у попередньому матеріалі. Поїхали!
Блискітки, блискітки…блискітки!
Одразу почну з атмосфери дійства, до якої не виникає жодних питань. Кількість і різноманіття костюмів, продуманих до дрібниць, вражає: з мереживом, стразами, пір’ям, масивними прикрасами, або ж на контрасті – костюм чоловічого крою майже на голе тіло. Усе це занурює в різні простори, часи, до різних героїв та їхніх історій.
Якісно, красиво, дорого. Оку завжди є за що зачепитися, що роздивлятися. Іноді обираєш між бекграундом, костюмами, головними героями й грою світла. Продумали навіть це.
Не стала на заваді й скромна за розмірами сцена – на ній без проблем помістилися усі члени мюзиклу. І який же мюзикл без музики? Про неї далі.
Шикарна, не побоюсь, Lida Lee
Мушу зізнатися, я не належала до фанатів творчості Lida Lee, з її піснями була майже незнайома, тож цей виступ став неабиякою несподіванкою. Сила голосу, харизма, погляд – усе працювало на згадану атмосферу кабаре. Десь грайлива, а десь спокуслива; десь непідступна, а десь відверта й нестримна – Lida Lee була справжньою зіркою сцени.
А чого варті дуети з танцівницею балету…Мурахи по шкірі, не менше!
Грамотно поставлені рухи, кульмінаційна тиша на моментах близькості дівчат й сексуальний, але не вульгарний підтекст. Еротика, за яку не соромно.
І тут не вперше виринає лейтмотив жіночої вроди, жіночої енергії, зваби, спокуси. За нею можеш тільки стежити з зали, але водночас – долучитися емоційно.
Камерний, невеликий простір, дозволяє розгледіти вирази облич, плавні лінії тіла й…дихання.
Навіть дихання танцівниці у моменти сексуального напруження не дає тобі шансу видихнути з полегшенням. Тільки замовкання музики й згасання софітів говорили – ще один номер добіг завершення. А тобі завжди було мало.
“Нескладні” танці
Постановкою танцювальних номерів у вар’єте-шоу опікувались учасниці топових талант-шоу: Анна Паламарчук, Катерина Тришина, Світлана Черниш. На глядача чекають красиві різнопланові номери, хоч і в обмеженому просторі, про що вже згадувалось раніше.
І якщо у мюзиклі Кабаре можна було відзначити своєрідність танцювальної лексики балету Freedom, то від Роялю не слід чекати складної хореографії. А головним завданням танцівників стає створення атмосфери, а не масовість постановок чи карколомні підтримки з партнерками. Попри це, сумувати не доведеться – тут будуть і танго, і бачата, і фристайл. І харизматичні хлопці й дівчата, які є окрасою та невід’ємною частиною мюзиклу.
А от складністю приємно вразить інструментал від маестро Іллі Єресько. Класика в його виконанні міксується з сучасними хітами, й рояль стихає тільки з першими “Браво!” від публіки. Цю гру залюбки можна слухати на окремому концерті.
Родзинка!
Інтерактив – це та частина вистави, яку бояться, але додають до шоу відчайдушні постановники. У вар’єте Рояль ця родзинка присутня, і піклується про неї не лише конферансьє, а й головна зірка вечора. Тож і ритмічно плескати в долоні, і танцювати під бубон, і навіть зловити “секретний” букет ви зможете на виставі Роялю.
Чи все так солодко?
Шоу залишило післясмак свята, життя, безтурботності. Яскраві образи, якісний звук і пікантність програми дають підґрунтя для рефлексій. А проте вар’єте Рояль не має чіткої сюжетної лінії. Це музично-танцювальне попурі, яке об’єднує естетику кабаре, інструментальну музику, соціальні танці, еротику, живий спів.
І це шоу, в якому немає наскрізного сюжету, немає проблеми й складної драматургії. Це свято життя, до якого ти можеш долучитися.
До слова, згадавши про життя реальне – можна задонатити на допомогу армії, і чудово, що організатори не забувають нагадувати про донати глядачам. Бо фронт у нас один, і тримати його слід гуртом.
Фіналізуючи відгук, скажу, що вар’єте Рояль точно вартує того, щоб бути побаченим. Це свято життя й можливість на годину повернутися у безтурботний світ, сповнений світла, музики, танців, блискіток й усміхнених людей, які аплодують артистам, підтримуючи обмін енергією.
Подивитися вар’єте-шоу Рояль у Києві можна 27 вересня. Початок о 18:30.
Вартість квитків стартує від 940 гривень.
Усі фото надані прес-службою Caribbean Club
Вересень ще не скінчився! Дивись, куди сходити у Києві у вересні — культурний дайджест від Вікон.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.