Посадка газону восени: коли і як сіяти соковито-зелений килим

Леся Манзюк редакторка сайту
Посадка газону восени: коли і як правильно сіяти

Зараз жодна дача чи приватна садиба не обходиться без газону. На ньому приємно відпочивати, готувати барбекю, займатися спортом, там любить гратися малеча. Але щоб рівний, м’який, соковито-зелений газон тішив око, потрібно знати деякі правила і докласти чимало зусиль.

Читай докладніше про посадку газону восени — у нашому матеріалі.

Коли сіяти газон восени

Для посадки газону годиться будь-яка пора року, крім зими. Фахівці рекомендують обирати кінець серпня — вересень. Це вважається найкращим періодом. Але можлива і посадка газону ближче до зими.

Посадка газону восени

Чому найкраще сіяти траву восени:

  • температура повітря стає помірною;
  • повітря має достатню вологість для посадки;
  • прийнятна вологість ґрунту;
  • восени гірше ростуть бур’яни;
  • трава, висіяна в кінці серпня або у вересні до перших зимових заморозків уже має висоту до 10 сантиметрів.

Які є види газонів

Газони поділяються на кілька видів, залежно від їх призначення.

  1. Партерний газон — найвишуканіший з усіх видів газонів. Він створюється у найбільш помітних місцях. Трава має бути однаковою за висотою і кольором і суцільно покривати землю. Переважно складається з трав одного виду, хоча можливі й трав’яні суміші.
  2. Спортивний газон — трав’яний покрив для цього газону повинен бути стійким та витривалим до витоптування, здатним вижити за будь-яких навантажень.
  3. Луговий газон — природний трав’яний газон. Висока трава і стійкість до навантажень — основні відмінні риси цього типу. На таких газонах засмагають, активно проводять час, влаштовують пікніки з шашликами й т. д. З трав використовують конюшину, тимофіївку, тонконіг тощо.
  4. Мавританський газон — газон, що складається не тільки з трав, але і з квітів. Це квітуча галявина, де протягом усього сезону змінюються квіти.

Як правильно сіяти газон восени

За місяць до посадки газону, потрібно почати готувати для нього ділянку: ретельно очистити її від будь-якого сміття, каменів, бур’янів і їх коренів.

  1. Проти багаторічних бур’янів можна використовувати гербіциди. За місяць до посіву газону гербіциди розчиняться і не зможуть завдати шкоди газонним травам.
  2. Ґрунтовно вирівняй територію, де буде рости газонна трава.
  3. Обов’язковий етап підготовки до створення газону — це внесення добрив. Внесення передпосівних добрив дуже добре вплине на незміцнілі травинки перші місяці життя, що важливо для їхньої кореневої системи.

Осіння посадка газону: відео

Як правильно сіяти газон

  1. Подальші підживлення залежать від зовнішнього вигляду газону, потреб трави.
  2. Через два тижні, після внесення добрив, можна безпосередньо сіяти траву. Для цього вибери сухий безвітряний день, щоб насіння не віднесло вітром.
  3. За день до посіву ретельно полий ділянку.
  4. Змішай насіння з сухим піском. Це допоможе розподілити його по території більш рівномірно.
  5. Розкидайте насіння по підготовленій ділянці: спочатку, наприклад, поперек, а потім вздовж.
  6. Граблями акуратно закрий насіння землею. Розподіляй його також спочатку в одну сторону, а потім перпендикулярно.

Pexels

  • Дуже важливо ущільнити розпушену граблями землю. Це потрібно, по-перше, щоб насіння було притиснуте до ґрунту і його не віднесло вітром. А по-друге, утрамбування землі зробить газон рівним. Найкраще в такому випадку користуватись садовим катком. Але в багатьох його не має. Тоді можна скористуватися підручними засобами.
  • Можна вдягти старе взуття, прибити його до дощечок і так “пройти” ними по всьому газону.
  • А можна просто пройти всю ділянку ногами та утрамбувати ґрунт.
  • Надалі слід регулярно поливати газон розпилювачем або лійкою з дрібними отворами. В суху погоду потрібно поливати через день.
  • Через два-три тижні з’являться перші паростки, і кількість поливів можна зменшити. Тут увагу потрібно перемикнути на бур’яни. Їх слід обережно видаляти.
  • Першу стрижку газону варто робити, коли трава досягне 15 см.

Передзимова посадка газону: відео

Щоб газон протягом багатьох років тішив усіх, потрібно дотримуватися правил його посадки. Це позбавить тебе від зайвих клопотів у майбутньому.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя