Україна поступово скидає з себе кайдани стереотипів та дискримінаційних упереджень. Ми дізнаємося нове, раніше табуйоване та несприйнятне. І тепер більшість з нас відверто підтримує ЛГБТ+, всіляко висвітлює проблему в нашому суспільстві.
Червень — традиційно місяць, протягом якого ЛГБТ+ спільнота та інші люди вшановують прогрес, якого досягли в правах та свободах для себе. Чому червень вважається Pride Month, що варто знати про ці дні та про що нам говорять прапори ЛГБТ+ — розповідаємо далі.
Pride Month: що це таке та коли святкується
Вже понад 50 років поспіль світова спільнота організовує безліч освітніх та розважальних заходів у містах різних країн. Бренди одягу випускають колекції з символікою ЛГБТ+, а в містах майорять прапори спільноти.
Червень був обраний місяцем прав ЛГБТ+ людей не просто так. Адже 28 червня 1969 року у Нью-Йорку, в одному з гей-клубів міста, поліцейські провели черговий рейд.
Тоді гомосексуальні дії навіть між двома дорослими людьми вважалися аморальними та кримінальним злочином на всій території США. У 20 штатах США навіть існував закон, за яким можна було затримати будь-яку людину за підозрою у гомосексуальності.
Покаранням могло бути довічне утримання у психіатричній лікарні.
Першою, хто виступив проти такої політики країни, стала темношкіра трансгендерна жінка. Вона кинула камінь у поліцейського під час чергового рейду. Так розпочався п’ятиденний бунт із застосуванням сили проти активістів.
В цей час відбувся перший Прайд. Відтоді червень традиційно є місяцем про права ЛГБТ+ спільноти.
Pride Month: яка ситуація в Україні
У світі Pride Month вважається чимось святковим, адже світова спільнота відзначає всі досягнення у сфері прав для ЛГБТ+ людей.
В Україні ж Pride Month залишається дійством, що нагадує: ЛГБТ+ спільнота все ще перебуває у контексті боротьби за права.
Тому поширено в Україні Pride Month також називають Маршем Рівності, адже в нас досі залишається актуальною правова сфера: про узаконення шлюбів, усиновлення дітей та рівних можливостей людей у таких союзах.
Що означають прапори ЛГБТ+ спільноти
Перший універсальний символ боротьби за рівність та права для ЛГБТ+ людей у всьому світі з’явився на площі Організації Об’єднаних Націй у Сан-Франциско до Дня гей-прайду 25 червня 1978 року. Його розробив Гілберт Бейкер, відкритий митець-гей і активіст.
З роками кількість прапорів збільшилася відповідно до спектра ЛГБТ+ — лесбійки, бісексуали, трансгендери та інші розробили також власні прапори.