На жаль, не було ще жодного покоління українців, яке б не постраждало від загарбницької та вбивчої політики Кремля. Наша земля та народ споконвіку були кісткою у горлі московитів й уже не одне століття вони намагаються нас знищити як націю.
Однією зі списку страшних трагедій, які спричинили росіяни нам, є Голодомор-геноцид українського народу.
Про причини Голодомору, розповідаємо тобі далі.
Для чого був створений Голодомор 1932-33 років
Попри переконання та ствердження спочатку радянських, а потім й проросійських істориків, Голодомор в Україні 1932-1933 років не був випадковим явищем природного чи соціального походження.
До цього привела тоталітарна влада тодішнього очільника СРСР Йосифа Сталіна та його хлібозаготівельні плани. Так звана смерть через голод була механізмом влади Радянського Союзу, терор голодом мав зламати та вбити українців.
Причиною Голодомору 1932-33 років було небажання українців вступати до колгоспів та їхній спротив колективізації, а також загальне небажання бути під владою Росії.
Окрім геноциду українців як окремих людей, тоталітарна держава також проводила геноцид нації в цілому: це стосувалося мови, культури, традицій.
Шляхом штучно організованого голоду радянська влада намагалася вирішити так звану “українську проблему” за наказом Сталіна.
Причини Голодомору 1932-1933
У 1930 роках Україна була найбільшою годівницею СРСР. Саме на наших землях збирали тонни врожаю, які потім розвозили у всі куточки радянської машини.
Та хлібозаготівельні плани, які ставили радянські очільники, було просто нереальними. Спочатку люди почали виходити з колгоспів, а згодом — бунтувати проти хлібозаготівель.
Як пояснює Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина, на початку 30-х років XX століття основним центром опору більшовицькій політиці колективізації та форсованої індустріалізації було українське село.
В Україні сталося понад чотири тисячі масових протестних виступів за участю близько 1,2 млн осіб. З колгоспів вийшли 41 200 селянських господарств, близько 500 сільських рад відмовлялися приймати нереальні плани хлібозаготівель.
Зрештою Сталін зрозумів, що якщо втратить український ресурс — не зможе завоювати весь світ, що було мрією тоталітарного очільника. Так народився план заспокоєння українців, або “розвʼязання українського питання”.
До 1932 року вже були випадки мору людей від голоду, однак Сталін не зупинився на цьому: йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна у людей, розкуркулення.
Потім у людей почали вилучати й будь-які інші продукти та навіть майно, якщо хліба чи зерна у хатах вже не залишалося. Україна стала територією голодного терору, людей не випускали за межі їхнього місця проживання.
Згодом також зʼявилися горезвісні чорні дошки — ще один механізм покарання, де обкоми та райкоми партії вносили цілі райони, населені пункти, колгоспи, сільські ради на чорні дошки за те, що люди не віддавали якісь харчі. Насправді ж вони вже просто не мали чого віддати.
Голодомор як механізм покори
Села та населені пункти з чорних дощок блокували спецзагони та війська, що не лише забороняли людям покидати межі поселення, а також забороняли торгувати чимось чи завозити туди продукти.
Фізично заблокованими опинилися 22,4 млн людей.
Також СРСР ввела в дію так званий Закон про пʼять колосків (або Закон про три колоски), офіційною назвою якого було Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності.
За крадіжку будь-чого, що можна було зʼїсти, на колгоспних полях чи сховищах, людей та дітей розстрілювати або репресували на щонайменше десять років без можливості амністії.
Найбільше від Голодомору постраждали українські села. Точних даних про кількість вбитих голодом й досі немає, адже в СРСР було заборонено фіксувати смерть дітей у віці до одного року.
За 17 місяців влада радянської машини вбила понад сім мільйонів людей в Україні та три мільйони українців поза її межами у тих регіонах, що історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та Казахстан.
Пік Голодомору припав на весну 1933 року. Щохвилинно в Україні від голоду вмирало 17 людей, 1 400 — щогодини, понад 30 тисяч — щодня.
Нині Музей Голодомору-геноциду проводить зацифрування документів, що засвідчують вчинення акту геноциду українського народу у 1932-33 роках. Що там можна побачити на власні очі, ми писали раніше.
Фото: Національний музей Голодомору-геноциду.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.