Чим підживити аґрус навесні: органічні та мінеральні добрива для гарного врожаю

Ірина Танасійчук журналістка сайту
чим підживити аґрус навесні

Садівники й городники вже активно готуються до дачного сезону. Попереду багато справ, а найперша серед них — забезпечити гарний врожай восени. Якщо у твоєму саду є кущі аґрусу, тоді читай, чим підживити аґрус навесні, щоб насолоджуватися спілими ягодами.

Чим можна підживити аґрус навесні для гарного врожаю: корисні поради

Для будь-яких дерев та кущів є дуже важливою правильна турбота у березні, коли земля прогрівається, але рослина ще не цвіте. 

Тож варто знати, чим підживити аґрус ранньою весною. Перше таке підживлення проводиться наприкінці березня або на початку квітня, друге — через 15 днів, а останнє — ще через 15 днів. 

Для підживлення аґрусу використай такі добрива:  

  • калійно-фосфорні — сульфат калію чи суперфосфат. Розведи його у воді у пропорції 15 г на 10 л. Або використай 30-50 г суперфосфату під кущ.
  • азотні — калієва та аміачна селітра у кількості 10-15 г на відро.

Сечовина — теж гарний варіант, чим підживити аґрус навесні, але їй потрібно більше часу для видимого ефекту — приблизно два-три тижні.

Також можна використати біопрепарати, що містять триходерму або сінну паличку. Ці речовини борються з патогенними мікробами й насичують ґрунт азотом.

Чим підживити аґрус у квітні та у травні під час цвітіння

У період цвітіння, а саме наприкінці квітня — на початку травня, садівникам особливо не треба думати про підживлення аґрусу. Наступного разу це краще зробити вже після появи зав’язі. Тоді кущ потребуватиме більше поживних речовин і мікроелементів. 

Якщо цікавишся, чим підживити аґрус навесні на цій стадії, тоді зверни увагу на мінеральні добрива, зокрема з вмістом азоту, калію і фосфору.

Якщо хочеться чогось більш натурального, тоді звернись до органічних добрив. Кущі можна підживити настоєм із коров’яку або курячого посліду. 

Зробити його доволі легко. Засип два відра коров’ячих або відро пташиних екскрементів у 200-літрову діжку, залий водою і залиш, доки маса не заграє.

А ще скористайся трав’яним настоєм. Зазвичай у квітні вже цвітуть кульбаби й живокіст, тому ці рослини можна дрібно нарізати, залити водою і дати постояти в закритому місці без потрапляння сонячних променів протягом 5-7 днів. 

Потім треба зцідити настій та розвести у воді у співвідношенні 1 до 10. Вилий приблизно 1 відро під кожен кущ аґрусу.

Також спробуй настій з картопляних шкірочок, адже вони містять крохмаль, який стимулює ріст плодового куща. На один кущ знадобиться настій на основі 1-1,5 кг картопляних очищень та з додаванням 200 г деревної золи.

Ми також розповідали, чим обробити аґрус від борошнистої роси

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!