Чим підживити розсаду капусти: що треба рослині для хорошого росту

Богдана Макалюк журналістка сайту
Чим підживити розсаду капусти

Абсолютно усім рослинам треба правильний догляд для гарного росту та великого врожаю. Деякі культури треба підживлювати ще на етапах росту розсади і не один раз.

Читай у матеріалі, чим підживити розсаду капусти. Щоб зібрати щільні та великі капустини, рослина має бути забезпечена необхідними мікро- та макроелементами. Крім цього, треба враховувати особливості сорту та підібрати правильний ґрунт.

Які бувають сорти капусти

Основні характеристики, за якими класифікують капусту:

  • сортова і гібридна;
  • качанна (білокачанна, червонокачанна, брюссельська, савойська), листова (кольрабі, пекінська, калі) і цвітна (власне цвітна та броколі);
  • рання, середня і пізня.

Кожен вид має десятки різноманітних сортів, тому при вирощуванні необхідно враховувати особливості конкретного типу.

Чим підживити розсаду капусти

Щоб розсада зростала швидко та була міцною, треба надавати рослині усі макро- (калій, магній, кальцій, фосфор, азот, залізо, сірка) і мікроелементи. У ґрунті ці речовини можуть бути в недостатній кількості, тому його доцільно додатково удобрювати. 

Якщо ти знаєш склад земельного покрову, то можна правильно визначити, чим підживити розсаду капусти. Кількість і склад добрив залежать не тільки від якості ґрунту, але і від терміну дозрівання і сорту.

Якщо ти вирощуєш білокачанну капусту, то підживлення рекомендується здійснювати поетапно. Також воно має проводитися у 3-4 підходи.

Перший раз підживлювати капусту слід приблизно через 10-12 днів після пікірування, використовуючи готові мінеральні добрива. Також можна приготувати живильний розчин самостійно, розчинивши у літрі води: 1 г хлористого калію, 2 г аміачної селітри та 4 г суперфосфату.

Друге підживлення треба робити ще за 10-12 днів. Для цього можна використати розчин аміачної селітри (на 1 л води потрібно 4 г речовини). Третє підживлення розсади треба виконати за два тижні до посадки на постійне місце. Використати можна ті добрива, які були у першому підживленні.


Також треба обробляти капусту від шкідників. Раніше ми розповідали, чим обробити капусту від білокрилки.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.