Вирощування розсади — один із найважливіших етапів в городництві. Це треба правильно робити, адже якщо зіпсувати розсаду — врожаю не буде. А на цьому етапі вже може виникнути багато проблем, зокрема розсада може витягнутися. Читай у матеріалі, чим підживити розсаду, щоб не витягувалася.
Важливо наголосити, що у цій проблемі винен не лише брак якихось поживних елементів. Проросле насіння потребує правильного поливу та режиму освітлення. Читай, як боротися з розсадою, яка витягнулася.
Чим підживити розсаду, щоб не витягувалася
Якщо вже говорити про добрива для розсади, щоб не витягувалася, то у цьому допоможуть кілька перевірених варіантів.
Фосфор і калій — стимулюють розвиток кореневої системи, роблять стебла міцнішими. Тож можна використати суперфосфат — 1 ст. л. на 10 л води або деревну золу — 1 ст. л. на 1 л води (настоювати добу).
Хорошим підживлення у цьому випадку стане кальцій, він запобігає витягуванню та зміцнює тканини. Ти можеш використати настій з яєчної шкаралупи (подрібнити шкаралупу 3-4 яєць, залити 1 л води, настояти добу).
Інший засіб — йод, він стимулює ріст без витягування. Використовуй 1 краплю йоду на 3 л води, поливай розсаду під корінь раз на 10 днів.
І останнім ефективним підживленням буде розчин борної кислоти, він допомагає рівномірно розвиватися всій рослині. Треба 0,5 г борної кислоти розвести в 1 л води та обприскувати листя.
Як врятувати розсаду, що витягнулася
Не варто думати, що лише одне підживлення врятує розсаду. Варто враховувати інші фактори. Треба, щоб у рослини було достатньо світла — 12-14 годин на день. Можна освічувати фітолампами.
Температура в приміщення має бути +16-18°C вдень та +12-14°C вночі. А полив має бути помірним — коли ґрунт підсихає.
Раніше ми розповідали, чим підживити розсаду перцю навесні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.