Як доглядати за туями навесні — головні правила та корисні поради

Ольга Петухова редакторка сайту
як доглядати за туями навесні

Весна — найвідповідальніший час, коли туї починають відновлюватися після зими, і саме від догляду у цей період залежить їхнє майбутнє здоров’я.

Зазвичай навесні рослини потребують очищення, обрізки, підживлення, поливу, захисту від хвороб та шкідників. Більш детально дізнайся, як доглядати за туями навесні — з нашого матеріалу. 

Як доглядати за туями весною — очищення та обрізка після зими

Коли сходить сніг і температура повітря стабільно тримається вище нуля, настає час оглянути рослини. Зазвичай після зими на них залишаються сухі або пожовклі гілочки, тож варто провести повноцінну санітарну обрізку — видалити поламані, підмерзлі або хворі частини деревця. Це допоможе їм зосередити енергію на здорових пагонах.

Якщо ти декоративно підстригаєш тую, саме весна — найкращий час для формування красивої крони. Працювати потрібно гострими садовими ножицями, щоб не пошкодити гілки, і неодмінно у суху погоду.

Догляд за туями весною — полив та підживлення

Після зими дерева можуть страждати від нестачі вологи, особливо якщо сніг розтанув швидко, і грунт ще не наситився водою.

Тому навесні, особливо в суху та теплу погоду, варто добре полити їх. А щоб волога довше утримувалася в ґрунті, замульчувати пристовбурне коло торфом, тирсою або подрібненою корою. Мульча не лише збереже вологу, а й не дасть рости бур’янам.

Також рослини потребуватимуть поживних речовин, тож щоб правильно доглядати за туями навесні доведеться приділити увагу і цій проблемі. Деревця потрібно добре підживити спеціальними добривами для хвойних рослин, які містять азот, калій і фосфор.

Азот сприятиме нарощуванню зеленої маси, а калій і фосфор зміцнюватимуть кореневу систему. Добрива можна розсипати в пристовбурному колі або розвести у воді й підживлювати цим розчином під час поливу.

Як доглядати за туями навесні — обробка проти шкідників

Навесні деревця можуть атакувати шкідники — павутинний кліщ, тля або короїд. Щоб цього не сталося, доглядати за туями доведеться ретельно.

Щоб шкідники не пошкодили рослини, гілки потрібно обробити спеціальними інсектицидами, приміром, Актарою, Конфідором Екстра, або біологічними препаратами типу Фітоверм. 

Також буде корисним обприскати хвою фунгіцидами, щоб захистити її від грибкових захворювань, які доволі часто загрожують рослинам після вологої весни.

Якщо після зими хвоя пожовкла, можна скористатися спеціальними антистресовими препаратами, наприклад, Епіном або Цирконом, які  допоможуть швидше відновитися.

Також не зайвим буде обприскати хвою звичайною теплою водою, це допоможе змити пил і залишки зимових опадів.

Як бачиш, доглядати за туям навесні нескладно, рослини доволі швидко відновлюються після зими та за умов правильного зміцнення їхнього імунітету будуть тішити тебе своєю пишною кроною.

Раніше ми розповідали, чим підживити туї навесні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.