Колекція сталого одягу та stop motion — як молодь з порушеннями слуху творить, щоб Бути почутими

Анастасія Грубрина журналістка сайту
бути почутими

До Міжнародного тижня людей з порушеннями слуху 26 вересня в Ukraine Art Gallery провели захід Бути почутими. Його створили з важливою метою: підсвітити теми прав молоді з порушенням слуху на самовираження та творчість.

Обличчями суспільно важливого проекту стали зірки ICTV та ICTV2 – ведуча Ранку у великому місті Юлія Зорій, ведучий програми Факти та телемарафону Єдині новини Андрій Ковальський, та ведуча й керівниця Фактів, телемарафону, і перша амбасадорка екологічного напряму діяльності Глобального договору ООН в Україні Олена Фроляк.

Бути почутими: захід на тему прав молоді з порушеннями слуху

На заході представити два соціальні проекти: стоп-моушн відео 30 історій мого життя та Колекцію сталого одягу СТІЙКІСТЬ UA.

Стоп-моушн відео 30 історій мого життя розповідає про підлітків з порушенням слуху. Вони — підопічні ГО Відчуй, займаються створенням сценаріїв та виготовленням відео за власними історіями.

Проект покликаний привертати увагу до проблем молоді з порушеннями слуху завдяки стоп-моушн анімації.

А колекція сталого одягу СТІЙКІСТЬ UA — про стійку молодь і стійку моду. За літо 14 учасників віком від 13 до 20 років, підлітки з інвалідністю — ВПО та ті, хто мають порушення слуху, опанували базу професії дизайнера одягу.

Невдовзі діти створили ЕкоКолекції одягу зі змістом. Результати представили на Гала-вечорі, де були зіркові амбасадори.

Як амбасадорка такого важливого проекту, відмічу, що вам вдалося поєднати три надважливі ідеї в одній: це і кравецька майстерність, і захист довкілля, і увага до дитячого здоровʼя, — звернулася Олена Фроляк. 

— Творче зростання нашої молоді багато в чому залежить і від таких важливих ініціатив. Дійсно горда за наших юних дизайнерів. Ця відшита колекція – показ їхнього таланту, а ще безбар’єрності нашого суспільства і рівні можливості в ньому. Сподіваюся, це стане важливим кроком до перспектив для всіх людей в Україні, де інклюзія та підтримка мають головне значення, — додала ведуча.

Ініціювала проект Сталість Школа кравецької майстерності та дизайну Tailors School. Мета – привернути увагу до ризиків безповоротної втрати рідкісних рослин та квітів. Ця проблема стала гостро відчуватися на третій рік повномасштабної війни.

Українські дизайнери підтримали захід. До амбасадорства долучилися акторки Ірма Вітовська-Ванца, Наталія Васько, генеральна директорка Глобальний договір ООН в Україні Тетяна Сахарук, меценатка та очільниця БФ Відчуй, співзасновниця першої благодійної галереї сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery Людмила Пишна.

Сорочки Олени Фроляк та Юлії Зорій були декоровані червонокнижними квітами з різних регіонів України, а Андрій Ковальський на вбранні мав карту України з квітів.

Стійкість є дуже важливою. Особливо зараз, у час повномасштабного вторгнення, коли протягом такого тривалого часу ми щодня переживаємо сильний стрес, тривогу, страх, втрати.

— Тож вибудовувати власну стійкість, плекати резильєнтність, тобто здатність людини долати складні життєві ситуації та відновлюватися після труднощів, вважаю пріоритетом номер один, — розповіла Юлія Зорій.

Проекти були реалізовані за підтримки Українського культурного фонду.

Раніше ми розповідали, як спілкуватися з військовими, які мають порушення слуху.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.