Яке сьогодні,18 лютого, свято в Україні та світі, у кого день ангела, заборони та прикмети дня

Ольга Петухова редакторка сайту
18 лютого яке свято

Дізнайся більше про свята цього дня, 18 лютого. Чим прославився святитель Папа Римський Лев, кого привітати з іменинами та що це за дивакувате Свято вдячності великому пальцю. Про ці та інші цікаві події дня — читай у матеріалі. 

18 лютого: яке сьогодні свято у церковному календарі

18 лютого (3 березня за старим стилем) у церковному календарі вшановують пам’ять святителя Лева, папи Римського. Він народився в Тоскані, в Італії, і прославився своєю великою духовною силою.

У 452 році його молитва зупинила вождя гунів Атілу від руйнування Риму, а в 455 році він переконав вандалів утриматися від безглуздого кровопролиття.

У 440 році Лева обрали 45-м папою Римським. Протягом 21 року він керував Церквою, здобувши щиру любов та повагу людей.

Його проповіді зміцнювали християнську віру серед римлян. Папа Лев I Великий помер у 461 році, а його мощі поховані при вході до базиліки святого Петра.

Що можна, а чого не можна сьогодні робити

  • Позичати щось в цей день — до фінансових труднощів.
  • Не варто починати нові справи — можуть не принести очікуваного результату.
  • Якщо почати сваритися і лаятися — конфлікт затягнеться надовго.

Сьогодні, 18 лютого, вітаємо з іменинами

Сьогодні, 18 лютого, святкують день ангела Володимир, Василь, Віктор, Павло, Лев.

Народні прикмети дня

  • Якщо 18 лютого тепло і сонячно — весна буде ранньою і дружньою.
  • Якщо йде сніг, зима триватиме ще довго.
  • Туманний день віщує дощове літо.
  • Ясне небо і багато зірок уночі — до гарного врожаю.
  • Якщо птахи голосно цвірінькають — скоро потеплішає.
  • Якщо кішка ховається в домі й не хоче виходити — бути холодам.

Добірка визначних днів: яке сьогодні, 18 лютого, свято в Україні та світі

Міжнародний день батарейки

Свято щорічно відзначають 18 лютого, наголошуючи на ролі батарей у розвитку науки й технологій. Ця дата збігається з днем народження Алессандро Вольта — італійського фізика, який у 1800 році створив першу електричну батарею, що стала справжнім проривом у науці.

Проте варто пам’ятати, що батарейки містять токсичні речовини й важкі метали, які можуть забруднювати довкілля, і лише правильне перероблювання допоможе звести до мінімуму їхній негативний вплив.

Не викидай батарейки у звичайне сміття — здавай їх у спеціальні пункти збору, які є в багатьох магазинах.

Нині науковці активно працюють над розробкою більш екологічних і безпечних батарейок, зокрема на основі літію, натрію та інших матеріалів.

День вдячності великому пальцю

Це жартівливе свято придумали на початку 2000-х років, хоча кому спала на думку його ідея – і досі не відомо. Та воно швидко завірусилося у соцмережах і дійсно може привернути увагу до надважливої ролі цього пальця в повсякденному житті.

Свято — це привід звернути увагу на унікальну будову нашого великого пальця, який може протиставлятися іншим. Саме це дозволяє людям надійно тримати предмети, писати, застібати ґудзики, користуватися смартфонами та робити іще багато чого корисного.

На відміну від більшості тварин, люди опанували значно кращими навичками маніпуляції — і саме завдяки великому пальцю. Ця еволюційна перевага допомогла нашим предкам створювати інструменти, що й обумовило прогрес цивілізації.

День Плутона

День Плутона завжди відзначають 18 лютого, традиційно цього дня більше дізнаються про це небесне тіло, відвідують планетарій, діляться його світлинами у соцмережах.

Pexels

Відомо, що Плутон був відкритий у 1930 році астрономом Клайдом Томбо, після чого впродовж майже 76 років його вважали дев’ятою планетою Сонячної системи.

Та після 1992 року статус Плутона вважають сумнівним. Річ у тому, що у так званому поясі Койпера було відкрито багатьох космічних об’єктів, схожих за розмірами на Плутон.

24 серпня 2006 року Міжнародний астрономічний союз перекласифікував Плутон на карликову планету. Попри це, деякі вчені й досі не погоджуються з такою думкою і продовжують вважати Плутон повноцінною планетою.

Дізнайся також про магнітні бурі у лютому 2025: коли чекати високої активності Сонця і які наслідки для організму.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.