Святий Миколай — це один із найшанованіших святих, який уособлює безмежну любов до ближнього, милосердя та щедрість. Ми з раннього дитинства чуємо перекази про добрі справи цього святого, які збільшують нашу віру в чудо і надихають на доброчинність та пожертву.
Читай ким був Святим Миколай, чому став покровителем дітей, легенди та захопливі історії — у нашому матеріалі.
За давніми переказами, Миколай завжди допомагав тим, хто опинився у нужді та біді, оберігав сиріт і завжди знаходив спосіб втішити тих, хто потребував цього.
Цікаві факти про святого Миколая
- Миколай Чудотворець чи Святий Миколай є реальною людиною, яка колись жила.
Майбутній єпископ Мирський, він же християнський священник Миколай, народився у березні, в місті Патари, десь приблизно 280 роках, в історичній області Лікія, яка тоді належала Римській імперії, а зараз це Туреччина.
Святий Миколай помер близько 342 року, 6 грудня. Саме тому день святого Миколая ми відзначаємо 6 грудня. Спершу його мощі спочивали у Мірі, але у 1087 році були перевезені в італійське місто Бар, щоб захистити їх від загарбників. Більше про його смерть невідомо нічого.
- Чому Святого Миколая дуже шанують та поважають.
Існує багато легенд про благочестиве життя чудотворця та про чудеса, які здійснив Миколай. Християни прославляють святого Миколая, як помічника усім, хто опинився в біді.
Святий зцілював хворих: повертав мову, зір, слух, позбавляв від кульгавості, рятував від смертної кари невинних, визволяв полонених, допомагав потопельникам. Був помічником та заступником, допомагав позбутися бідності, дарував їжу голодним.
- Чим зумовлена дата вшанування Чудотворця — 6 грудня.
Святий Миколай помер 6 грудня (19 грудня по юліанському календарю) 342 року, досягнувши сану єпископа. У 12 сторіччі візантійський імператор Мануїл Комнін державним законом приписав святкувати день святого Миколая 6 грудня.
- Де перебувають мощі святого Миколая.
Мощі святого були перевезені з Візантії до Італії в травні 1087 року. На сьогодні вони зберігаються в італійському місті Барі в крипті базиліки святого Миколая.
- Який вигляд мав справжній святий Миколай.
Група вчених з Манчестерського університету реконструювала постать святого Миколая за його мощами. Він мав зріст близько 168 см, карі очі, випнуті вилиці та підборіддя.
Цікаві факти про святого Миколая: відео
- Коли день святого Миколая стали святкувати в Україні.
Вперше вшановувати Святого Миколая розпочали у середньовічній Німеччині.
З Німеччини цей звичай розповсюдився на Польщу і перейшов на Західну Україну, яка перебувала під Річчю Посполитою.
Вже понад тисячу років налічує історія шанування святого Миколая в Україні. Найстаршою спорудою на землях України, яка збудована на честь святого Миколи, вважається ротонда Х століття в Перемишлі.
За іншою легендою, українці почали святкувати День святого Миколая тоді, коли князь Всеволод Ярославович встановив з Римом політичні зв’язки. І це відбулось ще за часів Київської Русі.
Українська легенда про святого Миколая
Давно-давно, ще за княжих часів, відбулася ця історія. По Дніпру човном увечері поверталася з гостин молода сім’я. Мати, тримаючи немовля, задрімала, а тато веслував. Аж тут дитина раптово випала з материних обіймів!
Як плакала молода жінка, як страждала! Дніпро, здається, навіки поглинув маля. Мати в розпуці закричала: “Миколо Чудотворцю, врятуй моє дитя!”
Тільки диво могло порятувати дитину. Горю батьків не було меж. А вранці немовля знайшли в соборі Святої Софії. Воно було живе і чомусь тихенько посміхалося. Ніхто не знав, яким чином воно опинилося у храмі. Батьки ж були понадміру щасливі.
Саме цю історію втілив на полотні художник із Києво-Печерської Лаври. А по всій Україні почали будувати церкви во славу Святого Миколая.
Італійська легенда про святого Миколая
Дуже давно в Італії жив хлопець, на ім’я Миколай. Він дізнався, що на околиці міста живе бідна дівчина, яка не має посагу і через те не може вийти заміж.
Хлопець вирішив допомогти дівчині. Він непомітно уночі підкинув їй у вікно пакунок із грошима. Містяни вирішили, що це Вищі сили послали янгола з неба, щоб він допоміг закоханим.
Миколай був дуже щасливий і з того моменту зрозумів, що його призначення — робити добро. Протягом всього свого життя він допомагав тим, для кого його поміч була дуже потрібна. Італійці за це його нарекли Святим.
Казка про святого Миколая
А ось ще одна казочка для діток наших читачів. Нехай зміцнюється їхня віра в чудеса, добро і милосердя.
А ще тримай матеріал з інформацією коли чекати святого Миколая у 2024, у який день шукати сюрпризи під подушкою.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.