У Великій Британії збираються запровадити “проект прогнозування вбивств”. Це система, яка за допомогою алгоритмів повинна буде визначати, хто з людей здатен на вбивство. Про роботу над проектом розповіли The Guardian. Читай, як визначатимуть, чи здатна людина скоїти вбивство.
Штучний інтелект визначатиме потенційних убивць: новаторство у Британії
Трохи згодом від початку роботи проект перейменували з похмурого “прогнозування вбивств” на менш емоційний — “обмін даними для покращення оцінки ризиків”. За задумом штучний інтелект аналізуватиме дані осіб, зокрема тих, хто вже має судимості і був жертвою, та повідомлятиме, хто потенційно може скоїти злочин.
Правоохоронцям задум не подобається. А критики назвали його моторошним та антиутопічним. У Міністерстві юстиції Великої Британії мають надію, що такий проект підвищить громадську безпеку.
Про проект повідомила організація Statewatch, яка помітила роботу над ним. В організації додають: Мін’юст отримує дані про сотні тисяч громадян — звичайних людей, свідків, потерпілих, підозрюваних, засуджених. Для проекту також використовують дані людей, які не коїли злочинів, однак могли контактувати з поліцією.
Statewatch пише, що Мін’юст міг отримати дані 100-500 тисяч людей. Зокрема і тих, хто має інвалідність, а не проблеми із законом. Британські чиновники все заперечили та додали, що для проекту будуть використовувати лише дані людей, які мають щонайменше одну судимість.
Активісти наполягають, що використання персональних даних людей може призвести до упередженого ставлення стосовно етнічних меншин і расових груп. А ШІ створить “портрети ймовірних злочинців” з людей, які нічого не накоїли.
Чиновники пояснили, що штучний інтелект має розглядати лише характеристики злочинця, які підвищують ризик скоєння вбивства, а також займатися дослідженням альтернативних і нових методів аналізу даних у питаннях можливих убивств.
Оброблятимуться такі персональні дані: імена, дати народження, стать, етнічна приналежність, номер, що ідентифікує людей у національному поліцейському комп’ютері.
Та організація Statewatch застерігає, що відповідно до угоди про обмін інформацією між урядом і GMP, державі надаватимуться ще й дані про судимості, вік, в якому людина стала жертвою, у тому числі домашнього насилля, і вік першого звернення до поліції. Уряду хочуть передавати і маркери здоров’я — наприклад, інвалідність, стан психічного здоров’я, залежності.
Анонім у британському Мін’юсті підсумував, чого чекають від проекту. Він повідомив, що проект ведеться з дослідницькою метою і буде опублікований у свій час.
Він був розроблений з використанням наявних даних, які є у розпорядженні Служби в’язниць, пробації Її Величності та поліції про засуджених злочинців, щоб допомогти нам краще зрозуміти ризик того, що люди, які перебувають на випробувальному терміні, вчинять серйозне насильство.
Раніше ми розповідали, як штучний інтелект використали для теракту.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.