Вона розкішна, вимоглива та шляхетна, обожнює полив, не витримує застою вологи, уникає тіні, ненавидить протяги, обгоряє на сонці — перелік примх садової гортензії доволі великий. А от розмножити цю королівну клумби на диво просто. Як розмножити гортензію з гілки, насіння, відводками від куща — читай у нашому матеріалі.
Способи розмноження гортензії
У світі існує понад шість сотень видів гортензій, деякі з них доволі рідкісні та дорогі. Але ж розмножити власну гортензію або взяти гілочку в когось можна абсолютно безплатно, а кущ, який отримаєш, нічим не відрізнятиметься від “оригінала”. Щоправда — не завжди. Чим характерний кожен спосіб і який з них обрати навесні, влітку чи восени — читай далі.
Як вдома розмножити кущ гортензії:
- насінням;
- живцями;
- відводками;
- поділом куща.
Як розмножити гортензію насінням
Насіння гортензії не потребує спеціальної підготовки перед посадкою. Його можна посіяти у приготовані місткості із трохи зволоженим ґрунтом. Краще, якщо це буде суміш торфу з піском. Роблять це зазвичай наприкінці зими.
Правила посадки прості: насіння глибоко не закопуй, посуд зверху закрий склом або харчовою плівкою., аби підтримати всередині потрібний рівень вологості. Рослини проростуть приблизно за 20 днів.
Підрослі сіянці пікіруй. Потім два роки дорощуй, а на третій рік можеш висаджувати на постійне місце.
У цього способу є один мінус: розмножувати насінням можна лише природні види гортензії. Штучно виведені сорти не збережуть свої декоративні якості.
Розмноження гортензії живцями (з гілочки)
Живцюванням можна розмножувати гортензію, коли кущ утворив здорові міцні пагони, найкраще — на початку літа, до появи бутонів. Частини стебла з листям і бруньками (живці) варто брати лише з молодих рослин.
Пагони поділи на частини так, щоб на кожному було 3-4 вузли. Зніми листя, постав в розчин укорінювача. Потім посади живці в суміш торфу і піску та накрий скляними банками. Кілька разів на тиждень поливай.
Якщо зберігається загроза значних похолодань, живці можна спочатку висадити у контейнери й лишити їх вдома. Тоді їх необхідно регулярно поливати та обприскувати, а також провітрювати.
На укорінення живців піде приблизно півтора місяця.
Як можна розмножити кущ гортензії відводками
Це гарний спосіб для весни. Ділити так кущ можна до того, як почнуть розпускатися бруньки. Землю навколо куща перекопай і зроби у ній радіальні борозенки глибиною десь 2 см.
В кожну борозенку уклади по одному пагону з нижньої частини рослини. Пагони закріпи та присип ґрунтом. За кілька місяців з відводок з’являться молоді пагони. Як вони витягнуться до 20 см, підгорни їх землею.
Восени можна розділити пагони, а навесні — висадити їх на клумбу.
Розмноження гортензії пересаджуванням і діленням куща
Це метод, який найпростіше застосувати, коли пересаджуєш кущ з місця на місце. Зазвичай це роблять навесні: добре полий землю під кущем, викопай його цілком. Почисть коріння від ґрунту і розділи його на кілька частин. Одразу висаджуй на обране місце.
Нічого складного в тому, як розмножити гортензію в домашніх умовах, немає. Головне — зробити це в правильний період, слідкувати, щоб молоді рослинки не пересихали й не перебували на яскравому сонці. Решта зробить сама природа.
Раніше ми писали про обрізку гортензії навесні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.