Лад удома — лад у голові: чому варто спробувати прибирати за японською технікою

Вікторія Мельник журналістка сайту
Японський метод прибирання

Відомою є істина: якщо є лад у тебе вдома, то буде й лад у голові. Саме тому деякі люди приділяють чимало часу для підтримування чистоти у своєму домашньому просторі.

Однак інколи буває так, що дрібнички та маленькі завдання, які можна зробити за кілька хвилин, накопичуються протягом тижня-двох і перетворюються на великий пласт роботи, що забирає в тебе години на виконання.

Якщо така історія часто повторюється, можеш спробувати прибирати за японським методом Осодзі. А ось як це робити, розповідаємо тобі далі у матеріалі.

Як прибирання впливає на ментальне здоровʼя людини

Не секрет, що прибирання може допомогти в моменти емоційної напруги — весь негатив можна випустити під час складання речей чи миття сантехніки. А результат точно буде радувати тебе, навіть якщо ти геть не любиш прибирати.

Техніка прибирання Осодзі передбачає генеральне прибирання, яке зазвичай роблять наприкінці року.

Однак насправді цей метод прибирання можна застосовувати протягом усього року.

Психологиня Лаура Паламарес переконана: позбавлення від непотрібного та наведення порядку стимулює позитивні відчуття самоконтролю, дисциплінованість та працездатність.

— Чистий простір з меншою кількістю речей-тригерів сприяє спокою та концентрації. Рішення відпустити й позбутися непотрібного зрештою дає відчуття свободи, контролю та психічного порядку, — каже вона виданню Vogue Italia.

У сенс японського методу закладена філософія. Японці вважають, що якщо позбутися зайвих речей, можна знайти шлях до внутрішнього спокою.

Також японці вважають, що прибирання можна перетворити на медитацію, щоб отримувати якомога більше задоволення від процесу.

Японський метод прибирання Осодзі

Щоб прибирати за японським методом та зробити цей процес дещо приємнішим, спробуй дотримуватися алгоритму дій.

  1. Перед початком прибирання провітрюй квартиру. Свіже повітря не лише корисне для фізичного здоровʼя, а й позитивно впливає на емоційний стан.
  2. Під час генерального прибирання не забувай виймати речі з усіх шаф та ящиків, перебираючи їх та викидаючи зайве і непотрібне. До речі, японці під час прибирання рухають кімнатою за годинниковою стрілкою зверху вниз — так, наче замикаючи коло у кожній кімнаті.
  3. Починай прибирання з дальніх кімнат, залишивши вхідну зону на закінчення. По-перше, тут є фізичне пояснення: так ти не розноситимеш пил по чистих ділянках. А по-друге, мозок сприйматиме цей процес більш цілісно та послідовно.
  4. Не бійся викидати непотрібні речі. Якщо ж річ нова або у гарному стані — подаруй її.

Детальніше про те, як правильно перебирати речі вдома, аби залишилося лише найнеобхідніше, ми розповідали в нашому іншому матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя
Теги: лайфхаки