Спрага, різке схуднення та ще дещо: які симптоми підвищеного цукру у крові

Ольга Петухова редакторка сайту
симптоми підвищеного цукру

Існує близько 10 основних симптомів підвищеного рівня цукру у крові. Усі вони, на жаль, сигналізують про розвиток (або граничний стан перед захворюванням) діабету. 

Цукровий діабет — це хвороба, при якій підшлункова залоза перестає виробляти достатню кількість інсуліну, того самого гормону, який регулює рівень цукру (а точніше, глюкози) у крові.

Або в організмі пошкоджений механізм використання вже виробленого інсуліну.

Нормальним вважається рівень від 3,9 до 5,6 ммоль/л натщесерце. 

Рівень цукру у крові показує лабораторний аналіз. А от здогадатися про його коливання можна на основі специфічних симптомів хвороби. 

При діабеті рівень цукру в крові підвищується, і хворому гіршає, у важких випадках — до втрати свідомості й діабетичної коми.

Діабет — вкрай поширена хвороба. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від неї страждає майже 422 мільйони людей.

Динаміка захворювання лишається тривожною: число діабетиків у світі неухильно збільшується. 

Якщо тебе непокоять якісь з наведених симптомів підвищеного цукру у крові, одразу ж звертайся до лікаря, а не шукай лікування в інтернеті! 

Які симптоми підвищеного цукру у крові

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, найбільш розповсюдженими симптомами підвищеного рівня цукру у крові є:

  1. Надмірне сечовиділення. Якщо рівень цукру у крові підвищений, нирки працюють активніше, і як наслідок — частіше хочеться в туалет;
  2. Спрага. Один з самих явних симптомів при підвищеному цукрі у крові. Спрага  з’являється через більш активну, ніж зазвичай, роботу нирок. Вони активніше виводять воду з організму — і більше хочеться пити.
  3. Постійне відчуття голоду. Воно виникає тому, що, як тільки рівень цукру у крові переходить за граничну позначку 10 ммоль/л, він починає виділятися з сечею. А цукор для нас — джерело енергії. Коли ми втрачаємо енергію, організм намагається поповнити її, і хочеться їсти.
  4. Втрата ваги.  Це також може бути симптом підвищеного цукру у крові. Втрата ваги відбувається через те, що глюкоза (цукор) не засвоюється, виводиться з сечею. Аби відновити запаси енергії, організм починає забирати її зі своїх внутрішніх резервів: жирової тканини й м’язів. Вага тіла різко падає.
  5. Постійне відчуття втоми. З тієї ж причини: постійного енергетичного голодування клітин тіла, відчувається постійна втома.
  6. Погіршення зору. Воно також належить до симптомів підвищеного цукру у крові. Зір гіршає тому. що в судинах сітківки знижується кровообіг, тканини ока голодують, їм не вистачає кисню. Судини стають ламкими, трапляються крововиливи в очі, псується зір.
  7. Часті інфекції. Коли цукор підвищений, будь-яка рана, навіть маленька, починає гноїтися і не заживає. Це тому, що інсулін, який зазвичай активно впливає на процеси метаболізму, тепер не справляється зі своєю функцією. Імунітет падає, організм. на жаль, лишається відкритим для впливу інфекційних хвороб
  8. Погіршення стану зубів. Симптоми підвищеного цукру у крові можуть бути й не специфічними. Приміром, стоматологічні проблеми.  А пояснюються вони так: коли цукру у слині занадто багато, рот стає оазою для розмноження шкідливих бактерій, які псують ясна і зубну емаль. Через низький імунітет починаються захворювання слизової, швидко розвивається карієс.
  9. Частий головний біль. Він також належить до симптомів підвищеного цукру у крові. Головний біль діабетичного походження виникає через спазми кровоносних судин. Та й самі коливання рівня глюкози можуть викликати порушення поведінки й сприйняття реальності.
  10. Нудота, блювота, коли можна виключити отруєння. Ці симптоми підвищеного цукру у крові зазвичай свідчать про різке коливання рівня глюкози,  і пов’язані з діабетичними ушкодженнями шлунково-кишкового тракту.

Варто також знати, що існує два типи діабету:

Діабет 1-го типу. Інсулінозалежний. Виникає, коли організм не виробляє достатньо інсуліну. Є, на жаль, невиліковним, хронічним станом.
Діабет 2-го типу. Коли організм не використовує інсулін повною мірою. Найпоширеніший тип. Йому у 80% випадків можна уникнути, якщо не переїдати й вести здоровий спосіб життя.

А якщо ти хочеш більше дізнатися про профілактику діабету і як запобігти хворобі, якщо правильно харчуватися, читай про це в нашому попередньому матеріалі. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Здоров'я