У Чернігові відкрили реабілітаційний центр RECOVERY: як військові зможуть отримувати там допомогу

Анастасія Грубрина журналістка сайту
RECOVERY

Національна мережа реабілітаційних центрів, заснована Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки й оборони України, вкотре розширилася. У Чернігові запрацював інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY. Щороку понад 1000 військових зможуть проходити тут безкоштовну реабілітацію.

RECOVERY — проект приклад успішного партнерства між приватним сектором і державою. Благодійники засновують реабілітаційні центри на базі державних медичних установ. Центр у Чернігові, як і в інших містах, облаштували з урахуванням кращих світових стандартів технологічності й інклюзивності.

У Чернігові запрацював реабілітаційний центр RECOVERY

— Ми відкриваємо вже 16-й центр RECOVERY, але це формально, адже в деяких із них ми робили другу чергу, тому вже 20 разів відкривали реабілітаційні центри.

Вони дуже потужно працюють, тут уже відновилося понад 22 тисячі героїв і героїнь. Коли вийдемо на 100%, то буде потужність 26 тисяч військових на рік, — сказав засновник проекту RECOVERY Віктор Пінчук.

За його словами, у масштабах країни це велика цифра. Віктор запросив інших бізнесменів та меценатів долучитися до створення реабілітаційних центрів для захисників.

Тренажери і апартами у чернігівському центрі покривають весь спектр функціональних порушень, зокрема після вогнепальних поранень та мінно-вибухових травм. У кабінетах фізичної реабілітації є обладнання з технологією VR.

Реабілітаційний центр повністю безбар’єрний для пацієнта, тут широкі двері, немає порогів, антиковзкий лінолеум, всюди поручні, інклюзивні санвузли з площею, достатньою для людей на кріслах колісних.

Доступні велика і мала зали фізичної реабілітації й механотерапії, зали для індивідуальних занять, кабінети фізіотерапії, лазерної терапії, асистивних технологій, психологічної допомоги, ерготерапії, масажний кабінет, а також кабінети терапевта мови й мовлення та фізичного терапевта.

Центр облаштований 12 палатами на 45 ліжок. Всюди є електричні ліжка та меблі для комфортного перебування пацієнтів.

Ми не займаємося гіперопікою, адже люди самостійні — і мають такими бути. Наші пацієнти, навіть якщо прибувають на кріслах колісних, можуть повністю обслуговувати себе, — каже завідувачка реабілітаційного центру RECOVERY в Чернігові Ганна Анісовець.

Над відновленням бійців після поранень працюватиме мультидисциплінарна реабілітаційна команда, а також високотехнологічне обладнання.

Крім Чернігова, інноваційні центри RECOVERY безкоштовно реабілітують бійців у Вінниці, Дніпропетровщині (три заклади), Києві (два заклади), Луцьку, Львові, Одесі (два заклади), Полтаві, Рівному, Хмельницькому, Черкасах і Чернівцях.

Допомогу у мережі RECOVERY отримали вже 22 тисячі пацієнтів.

Раніше ми розповідали, яких спеціалістів реабілітації бракує в Україні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.