Діагноз за кілька годин: вчені змінюють підхід до лікування пухлин мозку

Анастасія Жиденко редакторка сайту
пухлина мозку

Що, якби поставити точний діагноз пухлини головного мозку можна було б ще під час операції? Без тривалих тижнів очікування та затримки з початком лікування — а тут і зараз!

Науковці з Великої Британії знайшли новий підхід до діагностики. Їхній метод, заснований на технології секвенування ДНК через нанопори, обіцяє зробити лікування мозкових пухлин ще ефективнішим — зазначив The Guardian.

Тривале очікування — вже давно в минулому

Щороку у світі близько 740 тис. людей дізнаються про діагноз пухлини мозку, з яких приблизно половина мають доброякісні утворення. У стандартній процедурі після хірургічного втручання зразки пухлини передаються на генетичний аналіз. За словами професора Метью Луза з Ноттінгемського університету, цей процес може займати до восьми тижнів, що суттєво затримує початок лікування.

Нове дослідження розкриває інноваційний метод діагностики, заснований на технології нанопорного секвенування ДНК. Пристрій, який використовується в цьому процесі, містить тисячі мікроскопічних пор. Через них проходить електричний струм, і коли ДНК проходить через пору, він змінюється особливим чином — залежно від послідовності нуклеотидів та їх модифікацій. Такі зміни дозволяють читати ДНК у реальному часі.

Ці послідовності зіставляються з базою даних, що охоплює різні типи пухлин мозку.

Лікування під час операції

У ході дослідження нову технологію було протестовано на 80 зразках пухлин: 30 з них — з архівів, ще 50 — під час операцій. Результати вразили: 90% зразків були точно класифіковані в межах 24 годин,  а 76% — менш ніж за одну годину після вилучення тканини.

Це свідчить про те, що хірурги можуть отримати попередній діагноз ще до завершення операції, що відкриває шлях до негайних рішень: від зміни стратегії видалення пухлини до експериментального введення ліків.

— Якби можна було швидко визначити конкретний тип пухлини та були доступні ліки, тоді ми відкрили б цілий новий клас потенційних варіантів лікування.

Швидкий результат також дозволить оперативно залучати пацієнтів до клінічних випробувань, де перевіряються нові методи терапії.

Також дізнайся, як медики зі Львова врятували дівчину з рідкісним новоутвором у череві.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Здоров'я