Реабілітація та відновлення захисників — один з обов’язків тих, хто допомагає у тилу. Щороку кількість реабілітаційних центрів зростає, а тому військові зможуть швидше та якісніше відновлюватися.
У Києві на базі одного з медзакладів Міністерства внутрішніх справ відкрився надсучасний реабілітаційний центр RECOVERY. Він став чотирнадцятим центром національної мережі, заснованої Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки й оборони.
У Києві при МВС відкрився реабілітаційний центр RECOVERY
У цьому центрі зможуть отримувати безкоштовні та ефективні послуги реабілітації військові, поліцейські та рятувальники, які були поранені під час бойових дій. Щороку реабілітаційний центр RECOVERY зможе надавати допомогу майже 2 тис. людей.
RECOVERY — приклад успішного партнерства приватного сектора і держави, коли благодійники створюють інноваційні центри реабілітації на базі державних медустанов.
Нині вже 12 центрів функціонують на базі цивільних медичних закладів, і ще два — на базі силових відомств: ДПСУ та МВС.
Сьогодні наші хлопці й дівчата на фронті віддають свої життя чи частину свого здоров’я заради нас усіх. Для мене й моєї дружини проект RECOVERY — це спосіб брати участь у цій війні.
— Герої та героїні, ризикуючи життям, виборюють нашу незалежність, і вони мають бути впевнені: якщо щось трапиться, держава і ми забезпечимо їхню особисту незалежність, — зазначив засновник проекту RECOVERY Віктор Пінчук.
Новий реабілітаційний центр обладнали за сучасними стандартами інклюзивності й технологічності. Реабілітаційні тренажери і апарати дадуть змогу покрити весь спектр можливих функціональних порушень (зокрема отриманих унаслідок мінно-вибухових травм).
Відновлення бійців проходитиме на високому технологічному рівні.
У комплексі облаштували залу фізичної реабілітації з апаратами віртуальної реальності (VR). Таке обладнання гейміфікує та прискорює відновлення, а також підвищує інтенсивність тренувань.
Подібні тренування мотивують поранених. Вбудовані аналітичні програми контролюють стан пацієнта й оцінюють результати проходження реабілітації.
З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда лікарів. Це фахівці фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, асистенти, терапевти мови й мовлення, психологи.
А високотехнологічне обладнання і кваліфікація лікарів сприяють якісній доказовій реабілітаційній допомозі захисникам та захисницям України.
У нас завжди був запит на створення подібного центру. Зустрівшись із нашими партнерами, ми зрозуміли, що можемо мати спільний проект і спільну його реалізацію.
— Мультидисциплінарна команда лікарів протягом останніх півроку проходила навчання не лише в Україні, а й за кордоном. Для міністерства у пріоритеті надавати якісне відновлення захисникам і захисницям, — зазначила державна секретарка МВС України Інна Ящук.
Центр реабілітації для військових створений з урахуванням принципів інклюзивності для комфорту і доступності всіх пацієнтів. У приміщеннях забезпечили широкі дверні отвори, відсутність порогів, антиковзкий лінолеум, поручні, а також санвузли, обладнані для людей на кріслах колісних.
Нагадаємо, крім двох центрів у Києві, реабілітаційні послуги мережі RECOVERY можна отримати у Львові, Рівному, Вінниці, Черкасах, Полтаві, Хмельницькому, Одесі (2 центри) та на Дніпропетровщині (3 центри).
Це найбільша мережа реабілітаційних центрів для захисників в Україні. У планах засновників проекту Віктора та Олени Пінчуків — розширити мережу до щонайменше 18 інноваційних реабілітаційних центрів вже на початку 2025 року.
Раніше ми розповідали, чому Україна потребує ерготерапевтів.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!