Рейтинг Зеленського: рівень підтримки українців та чи йдеться про “рекордно низькі” цифри

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Рейтинг володимира зеленського

18 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що рівень підтримки президента Володимира Зеленського нібито впав до рекордно низького рівня — 4%. Водночас він не навів джерела, які підтверджували б такі цифри. 

У зв’язку з цим, вважає Трамп, проведення виборів в Україні є необхідним кроком, та зазначив, що це не вимога Росії, а “об’єктивна ситуація”.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження серед українців щодо довіри чинному главі держави. То який рейтинг довіри до Зеленського на сьогодні — читай далі. 

Рейтинг Володимира Зеленського: скільки українців довіряють президенту

Оновлено 7 березня 2025: нове дослідження КМІС показало, що з 14 лютого по 4 березня 2025 року рівень довіри до Зеленського зріс до 67%. Відповідно частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%. Нині баланс довіри-недовіри покращився до +38%.

Довіра до президента трохи нижча у східних областях, але навіть у цьому регіоні більшість довіряють Зеленському — 60%. В інших регіонах 66-69% довіряють і 28-30% не довіряють гаранту. 

Станом на першу половину лютого 2025 року 57% українців довіряли президенту Зеленському. Водночас не довіряли йому 37% громадян. Баланс довіри-недовіри становив +20%, зазначають в інституті. 

Там додали, що показники довіри трохи покращилися порівняно з останнім опитуванням у грудні 2024 року. Тоді президенту довіряли 52%, не довіряли — 39%, а баланс довіри-недовіри становив +13%.

Тим часом міністр цифрової політики Михайло Федоров у своєму Telegram додав, що наразі рейтинг Зеленського серед українців більший на 4-5%, ніж рівень довіри американців до Президента Трампа, навівши відповідну статистику. 

За цифрами, наведеними Федоровим, підтримка Трампа станом на 18 лютого коливається в межах 49,5%. 

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький у своєму коментарі стверджує, що рейтинг Зеленського залишається високим в суспільстві. Він зберігає довіру громадян і тим більше зберігає свою легітимність.

— Якщо окремі міжнародні партнери-союзники переживають за легітимність Президента у контексті можливих мирних перемовин і вважають доречним наполягати на виборах, то з погляду самих українських громадян з цим проблем немає. 

Він додав, що чинний лідер і влада цілком легітимні та мають право вести перемовини. 

Нагадаємо, що згідно із законами України, під час воєнного стану не дозволяється проведення президентських, парламентських або місцевих виборів. Для цього в Україні мають скасувати воєнний стан. 

Закон України Про правовий режим воєнного стану прямо забороняє проводити вибори під час війни. А відповідно до статті 108 Конституції України, президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України.

У випадку проведення виборів до завершення воєнного стану, обрані кандидати або партії вважатимуться нелегітимними, а їхнє призначення можна оскаржити. 

А що відомо про ймовірні вибори в Україні у 2025 та чи є вони можливими — ми розповідали раніше. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.