42% українців вважають людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, заручниками складних життєвих обставин. Ще 22% вважають їх заручниками Росії.
Такі дані наводить дослідження, проведене Фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
Чи ставляться до українців на ТОТ з негативом та скільки людей вважають їх прихильниками Росії — розповідаємо детальніше.
Як українці ставляться до тих, хто залишився на ТОТ — деталі
27% опитаних використали негативні характеристики для опису людей з ТОТ. Зокрема 13% вважають їх пристосуванцями, 9,5% — пасивними прихильниками “русского мира” та СРСР, а 4% — зрадниками, які підтримали війну проти України.
Українці, які до бойових дій проживали в південних областях, найчастіше вважали людей з ТОТ заручниками життєвих обставин (57,5%) та заручниками Росії (30%).
Респонденти з центральних та східних областей мають схоже ставлення: 41% і 51% відповідно вважають людей в окупації заручниками складних обставин, а 26% і 13,5% — заручниками РФ.
Частка людей із західних областей, що мають таку думку, дещо менша: заручниками обставин людей на ТОТ вважають 30%, а 21% вважає їх пристосуванцями.
Опитувані, які мають близьких, що воюють, і ті, хто не має таких близьких, майже однаково оцінюють ситуацію. Обидві групи розглядають українців в окупації як заручників життєвих обставин (40% і 47%) чи заручників Росії (23% і 18%).
А ті, хто мають близьких на окупованих територіях, також виступають за думку про заручників: 47% та 19%.
А скільки людей в Україні пишається своїм громадянством — читай в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.