Як бізнес переходить на українську: дискусія на фестивалі Книжкова країна

Марія Бондар редакторка сайту

Столичний ВДНГ цими днями перетворився на оазу спілкування, пошуки нових сенсів, цікавих книг і майстер-класів. Тут уже вдруге стартував фестиваль Книжкова країна.

Одним із важливих заходів стала дискусія: Роль соціально відповідального бізнесу в підтримці української мови та культури, за ініціативи та модерації компанії IT-Інтегратор.

Як бізнеси переходять на українську: найкращий досвід

Організаторка фестивалю, Людмила Фіть, каже, важливо, щоб бізнес просував та підтримував українську мову. А ESG-директорка компанії ІТ-Інтегратор та керівниця IT ESG Hub БФ Фонд освітніх ініціатив Оксана Захарченко додала, масштаб фестивалю спонукає брати участь.

Українські бізнеси проводять майстер-класи, навчання для співробітників, мотивують працівників і законодавством. Представники компанії IT-інтегратор поділилися власними успішними кейсами:

Перш за все, LoveUA: Читай українською, куди ми запросили вісім наших відомих письменників. Вони наживо зустрічалися з колективом наших IT-компаній, — каже Оксана Захарченко.

Цьогоріч створили онлайн-курс Бізнес українською, де за успішне виконання завдань працівникам дарують квитки на концерти. Крім усього — популяризують читання українською.

Одне з важливих питань, яке турбувало учасників дискусії – охоплення українською мовою дітей, які наразі живуть з батьками за кордоном. Тож бізнес має працювати і в цьому напрямку.

Я вважаю, що український бізнес, коли починає свій бізнес у Європі або в будь-якій країні, повинен розуміти, що у нас є українське ДНК. І це ДНК надає нашому українському бізнесу сили, наснаги, — каже маркетинг-директорка Nova Post Europe Євгенія Родіна.

Про ефективність переходу бізнесів та працівників на українську свідчить те, що з ІТ-Інтегратора почали брати приклад інші ІТ-компанії, додає Оксана Захарченко.

— Ми удосконалюємося, ми краще знаємо нашу аудиторію, розуміємо, що у нас багато молоді, дітей, родин. Ми уже сьогодні пройшли й побачили, біля яких видавців стоять люди. І розуміємо, що молодь обліпила видавництва там, де продається фентезі. Тобто, ми бачимо, як видавці вже почали позиціонувати себе, і ми вгадуємо, — ділиться Людмила Фіть.

Раніше ми розповідали, як Сергій Жадан влаштував благодійний літературний вечір.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Lifestyle Відео