Спека не полишає Україну. Щоправда, не +40, а трішки менше: +30 на термометрі. Тож кияни кинулися до води. Офіційно у столиці відкрито 15 пляжів і 20 зон відпочинку.
І це попри те, що на міських водоймах, через відсутність укриттів, купатися не рекомендовано. Але і тих, хто приходить поплавати, цього року не проганяють.
Як працюють пляжі у Києві
Пляж Венеція
На одному з найпопулярніших пляжів — Венеції, що у Гідропарку, нарахували до 10 тисяч відпочивальників. Але чи забезпечили киянам комфорт? Люди кажуть, подобається купатися на пляжі у Гідропарку через те, що вода чиста, зручна локація та неподалік ходить метро.
Широка лінія пляжу, за безпекою на воді стежать лайфгарди, є медпункт, душові стійки й найголовніше — немає сміття.
Відпочивальник Іван каже, що люди на пляжі за цим слідкують: збирають сміття в пакет і виносять, щоб було засмічено.
Загалом є безліч контейнерів, розташованих впритул до піску, і навіть спеціальне місце для роздільного збору непотребу. Втім, щоб люди таки дотримувались правил, потрібен був не один рік.
Щоб засмагати було комфортно, щодня на різних локаціях у столиці працює понад 100 робітників.
Озеро Вербне
Озеро Вербне, що в Оболонському районі — це ще одне місце, де можна відпочити. Нині лише частину із великої пляжної лінії відведено під місце, де можна засмагати. Тут заборонено вживати алкоголь, є рятувальник.
З мінусів — захід у воду уже менш просторий. А коли місця у відведеній зоні стає замало, люди традиційно розміщуються хто де.

Озеро Міністерка
У спеку знайти місце на березі озера Міністерка — це ще той квест. На вихідних тут нескінченний потік відпочивальників: хтось ховається у шалаші, хтось шукає тінь під деревами.
Ірина та Дмитро приїжджають на озеро відпочити вже не перший рік. Вони добре знають: якщо знайдуть вільне місце, то спочатку доведеться поприбирати.
Сміття можна побачити на місці, де щойно догоріло багаття. Та найбільше непотребу — просто за спинами відпочивальників у ровах.
Хоч за благоустроєм там теж слідкує комунальне підприємство міста. Але озеро Міністерка — це зона відпочинку без купання. Там встановлені відповідні знаки, немає рятувальників, відсутній медичний пункт. За цією логікою, якщо купатись не можна, то і немає потреби покращувати сервіс.
Поки благоустрій на Міністерці залежить від кожного з відпочивальників. Тож чи буде завтра можливість розміститися біля водойми, або ж увесь берег просто застрягне у смітті — поки питання.
Раніше ми розповідали про місця під Києвом, де можна провести вікенд.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.