Виховання під сиренами: як у дитячому садочку Запоріжжя зберегли безперервність освітнього процесу

Марія Бондар редакторка сайту
Садок Запоріжжя

Важливість дошкільної освіти має не аби яке значення, адже саме у цьому віці формуються базові навички, які є фундаментом для подальшого розвитку дитини. Попри щоденні багаточасові тривоги і близькість до фронту, дитячі садочки у Запоріжжі, які мають укриття, продовжують працювати у змішаному форматі. 

До одного з таких садочків, що є учасником проекту ЮНІСЕФ Садок на зразок, ініційованого Міністерством освіти і науки України, завітала знімальна група Вікна-новини. Журналісти побачили все на власні очі й розповіли про дошкільну освіту в непростих умовах. 

Змішаний формат виховання

Зранку біля дверей цього дитсадка вихователі зустрічають малечу. Пані Вікторія – привела онучку, 5-річну Христинку. Тішиться, що заклад нині, хоч і неповний день та працює. 

Загалом вихованців понад сотню. Хтось підключається до занять онлайн. А хто має змогу — приходить особисто. Їх навіть довелось поділити на декілька змін, щоб діти ходили в садок по черзі — відповідно до місткості укриття. 

Тож безпека залишається пріоритетом — вихователі ретельно дотримуються правил і під час повітряних тривог групи переходять до укриттів.

Освітні інновації в складних умовах

Однією з головних задач, над якими працюють педагоги, є впровадження новітніх методик та програм для розвитку мовлення і комунікативних навичок дітей. Використовуються інтерактивні заняття, руханки та спеціальні програми, що допомагають краще засвоювати матеріал.

— Головна мета — щоб діти вчились розмовляти своєю рідною мовою, правильно складали речення, відмінювали слова та застосовували це у повсякденному житті, — розповідає вихователька Тетяна Войникова. 

Саме для цього у садочку розробили програми Грамотійки та Словничок, які допомагають дітям краще засвоювати нові слова та вирази. Вони побудовані на основі захопливих історій і пригод, аби через цікаві сюжети малюки краще засвоювали матеріал. Заняття за цими програмами проводяться як безпосередньо у садочку, так і форматі відеоконференцій — для тих вихованців, що займаються онлайн. 

Вони не тільки допомагають зняти тривожність у дітей під час постійних звуків сирен, а й спрямовані на розвиток малечі. 

Співпраця та обмін досвідом

Запорізькі педагоги активно діляться своїм досвідом з колегами по всій країні. Усі розробки, які використовуються в садочку, доступні для інших освітніх закладів.

— Ми виклали всі наші матеріали у відкритий доступ, бо важливо ділитися досвідом з колегами. Особливо зараз, коли ми в таких умовах, кожен досвід є по-своєму цінним, — розповідає директорка закладу Ганна Рожко, і додає: 

Вік від нуля до шести є найважливішим для розвитку дитини, а дошкільна освіта — окремий, надважливий етап на шляху.

Цей дитячий садок став учасником проєкту Садок на зразок від ЮНІСЕФ, ініційованого Міністерством освіти і науки України. Мета проєкту — показати досвід роботи дитячих садочків, який надихає, щоб покращувати дошкільну освіту для кожної дитини.

До слова, в усіх дитсадках України вивчатимуть англійську мову! Читай, з якого віку та коли це станеться.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Lifestyle Відео