Її доля варта кінофільмів і далеко не всім під силу. І тепер уперше в Україні відкрито повну виставку її робіт, якої за життя вона не мала. Алла Горська — про відкриття виставки у Києві та факти з життя.
Виставка робіт Алли Горської — цікаві факти про мисткиню
Її монументальні роботи майже всі втрачені, бо були на Донеччині. Панно Боривітер у Маріуполі Алла Горська та її колеги зробили всупереч затвердженому худрадою соцреалістичному ескізу. Воно стало динамічним та яскравим. Російські окупанти розбили його у 2022 році.
А вітраж Шевченко. Мати власноруч розбив тодішній ректор Київського університету 60 років тому. Мультимедійні проекції вітражів з’явилися на виставці робіт Алли Горської Боривітер.
Тут понад 100 творів мисткині з п’яти музейних та 15 приватних колекцій. Відвідати виставку можна в Українському Домі з 14 березня до 28 квітня, крім понеділків.
Горська народилася у російськомовній родині, батьки обіймали доволі високі посади. Українську вивчила вже у дорослому віці.

З однодумцями повертала із забуття приховані радянським режимом факти української історії. Алла Горська була не лише художницею, а й напрочуд сміливою діячкою руху опору радянській владі. Її роботи демонтували, виключили зі спілки художників.
Потім переслідував КДБ. Разом з Лесем Танюком та Василем Симоненко вона знайшла та оприлюднила факти масових розстрілів у Биківнянському лісі під Києвом. Горську вбили у зачиненому будинку її свекра. А потім знайшли мертвим і його самого.
Раніше ми розповідали про потужні виставки про війну в Україні.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!