Вони не лише шукають людей під завалами, а й допомагають під час реабілітації. Щотижня спеціально навчені собаки ДСНС пошуково-рятувального загону Антарес відвідують центри, де наших поранених оборонців ставлять на ноги.
Як собаки допомагають у реабілітації військових
Каністерапія, кажуть медики, допомагає швидше адаптовуватися травмованим та повертатися до повноцінного життя. Результат помітний вже після першого заняття.
Наприклад, Максим нині проходить реабілітацію у Дніпрі. Два роки служби, тяжке поранення на Донеччині.
Російський дрон вдарив по його позиції. Чоловік лікується уже рік. Мама захисника Олена розповідає, лікарі не давали жодних шансів на реабілітацію.
У нього немає півголови. У черепі титанова пластина, — розповідає жінка.
Відновитися і нарешті заговорити допомагають не лише реабілітологи, а й собаки. Пес Джонатан Флойд працює пошуковцем уже вісім років. Найчастіше рятує людей з-під завалів. Вільний час собака присвячує пораненим бійцям. Кінологи та медики працюють в одній команді.
Подібну травму мала і керівниця пошуково-рятувального загону Антарес Лариса Борисенко, жінка також не могла ходити. Після реабілітації, каже, завдяки собакам стала на ноги.

Собака — це така тепла, абсолютно щира істота! Вони лягають на душу, і люди, які не хочуть контактувати, їм комфортніше дивитися в очі собаки, — каже Лариса.
Рятувальники та волонтери навідуються до реабілітаційних центрів кілька разів на тиждень. Тож пацієнти мають сили, щоб боротися за своє здоров’я.
Раніше ми розповідали, як тварини допомагають військовим повернути віру в життя.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.