Не відчував рук і ніг, з-під каски текла кров: історія бійця, який дістав важке поранення під Курськом

Оксана Ясницька Журналістка програми Вікна-новини

У минулому він майстер з ремонту та пошиття взуття. До війни це було справою його життя, а після повномасштабного вторгнення 44-річний Ігор зрозумів, що не може залишатися осторонь і намагався вступити до війська.

Йому це вдалося лише через рік. Згодом захисник дістав травму черепа, через що не відчував кінцівок. Нині ж ветеран робить неймовірні успіхи й мріє повернутися до колишнього життя та знову взятися до улюбленої справи.

Історія Ігоря, який після поранення мріє знову виготовляти взуття

— Перших два штурми відбили, а під час третього осколок під каску заскочив. І мене одразу ж знерухомило повністю. Одна рука тільки працювала, — пригадує Ігор своє поранення на фронті.

Він не одразу зрозумів, що сталося. Каже, що руки та ноги були цілими, а от рухатись він не міг. І лише згодом відчув, як з-під каски тече кров, а дихати стає важко.

Побратим рядом зі мною стояв, то він стріляв і не зрозумів, що мене попало щось. Він просто думав, що я ліг собі й ховаюся за деревом. А потім уже перестав стріляти й почув, що я йому кажу, що я трьохсотий.

Це сталось під час боїв на Курському напрямку. Ігоря оперативно евакуювали спершу до Суджі, а потім у Суми. Там йому вилучили кістку, яку пробив уламок в черепі. Він зачепив важливі функції мозку, які відповідають за координацію рухів.

Через це Ігор не міг рухати ні руками, ні ногами. Згодом його відправили до Києва, де захисник і зустрівся з рідними та почав реабілітацію.

— Потроху реабілітолог приходив, намагався мою ліву руку розробити. Під час перших спроб мене садили на ліжко, але в голові паморочилось. Дуже довго я в лежачому стані був. Мене з ложечки ще годували. Дружина приїхала після того, як я там три дні пробув, і відтоді вона завжди тут зі мною.

Зараз Ігор продовжує реабілітацію у Львові. По приїзду сюди йому провели операцію зі встановлення пластини у череп. Наразі захиснику вдалось частково відновити функціональність лівої руки завдяки заняттям з ерготерапевтом.

Реабілітологи працювали й над силою, і над координацією, і над витривалістю верхньої кінцівки. Якщо на початку, коли Ігор тільки прийшов до заняття, він міг підняти руку зовсім трохи, то зараз є відчутний прогрес.

Ігор також займається із фізичним терапевтом, адже ліва нога ще поки не відновилась повністю. Щоденно, завдяки спеціальній палиці й іноді без неї, захисник тренує ходьбу.

Фахівці кажуть, що відновлення функціональності ноги й руки залежить від Ігоря та його наполегливості. Сам захисник запевняє, цього йому не бракує, адже його натхнення та мотивація — кохана дружина та діти.

— Підтримує, є з ким побалакати. Вона одразу розуміє те, що я хочу сказати. Інші не розуміють. Вона розуміє мене навіть з жесту, — розповідає чоловік про свою дружину. 

Мотивує Ігоря якомога швидше стати на ноги і його бажання повернутись у колишню професію. До війни він був майстром з пошиття та ремонту взуття. Мріє будувати своє життя і бізнес у Львові.

А ще читай історію бійця, який після ампутації продовжує писати музику

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Люди