Це вояки, які завдяки гострому зору та вправним рукам здатні кардинально змінити ситуацію на полі бою. Підрозділи ударних БПЛА завдають нищівних ударів, скорочуючи поголів’я ворожої піхоти та висаджуючи в повітря їхню броню.
Як працюють дронарі-ударники 108-ї бригади ТРО, що вже мають на бойовому рахунку знищену важливу техніку окупанта та не втомлюються відточувати свою майстерність?
Прифронтовими ґрунтівками пікап дронарів 108-ї бригади дістається місця призначення. Бійці розкладають знаряддя своєї ударної праці. Керманич дрона на псевдо Шанс розповідає про успіхи — з побратимами знищили важливі спостережні комплекси.
Вразили декілька транспортних засобів, РЕБ Поле 21, живу силу ще, — ділиться Шанс.
Залежно від цілі, каже Шанс, дронарі-ударники використовують різні боєприпаси. Оператор коптерів Джуніор вправляється із зарядженими композитними пташками вже кілька місяців. Цей зразок українського виробництва має назву Химера: легкий і витривалий.

Побратим Джуніора на псевдо Барс запускає розвідувальний Мавік. З дронами 45-річний дніпрянин, фаховий правник, тренер зі стрільби та яхтсмен працює вже понад рік. Барс має виявити ціль, по якій побратими відпрацюють ударним дроном. І це, каже, теж кропітка праця.
Хлопці жартують, що коли влучають у ціль, емоцій не приховують, слів не добирають. І вже серйозно додають — перемога, нехай і невелика, любить підготовку.
Влучання — це не заслуга пілота. Це заслуга цілої команди, працює дуже багато людей над цим, — каже Шанс.
Вояки кажуть, що найнагальніша їхня потреба, як і в інших підрозділах ударних БПЛА, — це, звісно, самі дрони. А також люди, які скеровуватимуть їх на ворога, що не воліє забиратися геть.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про школяра, що робить дрони.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.