Тактика синергії: як снайпери та розвідники разом проводять спецоперації в тилу ворога

Олег Корнієнко Журналіст програми Факти ICTV

Непомітно зайти в тил ворога і вдарити по ньому неочікувано. Або ж годинами, майже не дихаючи, сидіти в засідці та чекати вдалого моменту, аби ліквідувати окупанта. Усе це — про роботу снайперів та розвідки. Попри появу дронів, їхня робота для нашого війська дуже цінна.

Про таких, як вони, знімають фільми, пишуть книжки, а діти марять з дитинства бути схожими на них. Ваха — розвідник, а Удав — командир снайперів. Їхня робота зовсім не публічна, тому інтерв’ю бійці дають у масках і одразу наголошують, жодної романтики в їхній роботі не існує.

Удав у справі майже десять років. Про снайпінг він мріяв з дитинства. Тож, коли почалося АТО, хлопець одразу подався на Схід України. Його гвинтівка — вітчизняного виробництва.

За два останні роки він ліквідував щонайменше 20 окупантів. Каже, снайпери працюють не по всім цілям, а обирають важливі. Для того, щоб бути першокласним у своїй справі, потрібно постійно вдосконалюватись.

Особисто мій рекорд був на вулицях Бахмута. Це селище Опитне. Поцілив за два кілометри 220 метрів. Але я знаю, що мої хлопці, мої підлеглі працювали й на дистанції 2300 та 2400 метрів.

Повномасштабна війна внесла свої корективи в їхню роботу. Тепер, окрім того, щоб влучити у росіян, бійці думають, як вдало замаскуватися від ворожих дронів. Натомість поява коптерів на арені бойових дій спростила роботу розвідникам.

Щоправда, класична розвідка нікуди не зникла. Вахі та його побратимам доводиться і проникати в тил ворога, і відбивати позиції у росіян. Та найголовніше для них зайти до окупантів зовсім непоміченими та вдарити зненацька.

Багато розповідати про свою роботу ані снайпери, ані розвідники не можуть. Для ворога вони ласа ціль. До того ж росіяни не повинні знати ані їхньої тактики, ані методів роботи.

Кожен захід у тил окупантів — це добре продумана і спланована спецоперація.

Ваха та Удав з різних підрозділів. Їх об’єднує не лише одна бригада, чи те, що їхня робота не любить розголосу, але й насамперед мотивація.

У мене чотири дитини. Чому я тут? Щоб мої діти згодом не були тут, або щоб наш ворог не був там, де моя сім’я, — каже Удав.


Хочеш знати більше про снайпінг? Читай, що потрібно знати про військову професію.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Відео Люди