Про них мало розповідають, і їхня робота часто лишається непоміченою, попри свою важливість. Від санітарів та санітарок часто залежать життя поранених бійців та цивільних. Розповідаємо більше про цю професію.
Як працюють санітари під час війни
У солдата-санітара Саші вже годину як скінчилася зміна. Опустити ліжко, витерти пацієнту обличчя, допомогти медсестрі з перев’язкою бійця з ампутаціями — усім цим займається саме він.
До харківського шпиталю Саша прийшов у квітні 2022 року. До того був столяром. Саша кульгає, колись його збив нетверезий водій. Він узагалі міг не служити, та бажання допомагати виявилося більшим.
Знаю, що в медзакладах не вистачає працівників. Бо через війну збільшилася кількість постраждалих. Я хотів допомагати, і не лишатися осторонь, бути корисним, — каже чоловік.
Денис також прийшов до шпиталю 2,5 роки тому. За фахом він слюсар та помічник машиніста електровоза. У перші дні повномасштабної війни всю важку роботу доводилося робити медсестрам.
До 24 лютого 2022 року всі санітари були цивільними. У Харкові тривога, летять КАБи, та ніхто не припиняє роботи.

Привозять поранених з-під Куп’янська. Санітари розповідають, що на початку повномасштабної війни було вкрай важко — кров лилася ріками, було багато поранених.
Медзаклад потребує лікарів — за цим номером можна відгукнутися на вакансії — 099 769 21 13.
Раніше ми розповідали, як можна допомогти харківському шпиталю.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.