X

Затишшя перед бурею? Чому росіяни припинили штурми на Куп’янському напрямку

Костянтин Мельников журналіст програми Факти ICTV

Неочікуване затишшя на Куп’янській ділянці фронту: на вихідних росіяни не штурмували тут жодного разу. Та це — підступний спокій. Детальніше про останні новини з Куп’янського напрямку розповідають десантники 77 бригади — далі у матеріалі.

Куп’янський напрямок: яка там нині ситуація

Борова — прифронтове селище на Куп’янському напрямку. Після деокупації восени 2022 росіяни досі намагаються зрівняти його з землею.

Уже близько двох тижнів окупанти дуже інтенсивно гатять по селищу. Обстрілюють КАБами, касетними боєприпасами. Через інтенсивність обстрілів з селища масово почали виїжджати місцеві. Пресофіцер 77 бригади Віталій каже, нині росіяни обстрілюють і вдень. Раніше працювали лише вночі.

Попри те, що обстріли тилу тут почастішали, на самій лінії фронту ситуація на Куп’янському напрямку дещо заспокоїлась.

Штурмів ворог тут майже не проводить. Десантники 77-ї бригади, яких нині кинули на підсилення цієї ділянки фронту, пов’язують це з “бавовною” в Бєлгородській області РФ, яка там тепер мало не щодня.

Тож нині армійці в режимі готовності. Та й розслаблятися окупанти не дають, бо відсутність штурмів не означає відсутність обстрілів. Евакуація поранених в умовах навіть умовного затишшя — справа одна з найнебезпечніших на нулі. Особливо важко рятувати поранених, коли немає на чому це робити.

— Проблема з машинами виникають насамперед через FPV-дрони. Не встигаєш доїхати до позиції, які її вже розбивають, — каже боєць 77 бригади Владислав.

Військовий розповідає, що за останній вихід на бойову, у них було три пікапи, і усі три знищили. Одну знищили Градом під час евакуації людей, а дві інші машини розбили FPV-дрони.

На жаль, авто на фронті — розхідний матеріал. Втрачаються, бо виходять з ладу дуже швидко. Втім, у наших з вами силах допомогти хлопцям придбати хоча б одну машину для потреб евакуації. Це допоможе швидше вивозити поранених з поля бою, а, відповідно, збільшить шанси на надання якісної медичної допомоги.

Щоб долучитися до збору бійців 77-ї бригади ДШВ, ти можеш надіслати кошти за цим номером картки: 5375 4112 1524 6427. Також ти можеш відсканувати QR-код, що зображений на відео, або перейти за цим посиланням та надіслати гроші на банку.

Раніше ми розповідали як сапери розміновують Харківську область та на труднощі натрапляють.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна