Браковані снаряди для ЗСУ — що військові роблять з неякісними мінами

Олег Корнієнко Журналіст програми Факти ICTV

В Україні вкотре розгорається мінний скандал. Фронт може залишитися без боєкомплекту для відбиття ворожих штурмів. Агенція з оборонних закупівель ще раз замовила снаряди у підприємств, які торік не впоралися із завданням.

На фронт знову постачають браковані міни: що кажуть бійці

Замість 500 тисяч мін поставило лише 170 тисяч. До того ж військові отримали партії бракованих снарядів. Правоохоронці розслідують цей інцидент.

Попри все, бійці все одно мають скарги на якість мін. Браковані міни продовжують постачати на фронт, проте не в таких масштабах. На найгарячіші ділянки зокрема. Найчастіше бійці не хочуть виносити подібні проблеми у публічний простір.

І додають, є чималий ризик, що за скаргу на наявні міни, можна не отримати жодних узагалі. Подекуди захисникам видають 5-10 мін на день, їх не вистачає.

Я не скажу, що всі браковані, одна з двох чи одна з трьох іде бракована. Ми як отримуємо БК, відразу перероблюємо його, міняємо порох. Сама міна не хоче розриватися.

Ті міни, що дають, або не долітають до ворога, або ж розриваються зовсім поруч.

На тому тижні заяву опублікувала Громадська антикорупційна рада при МОУ. У ній йшлося, що попри минулорічні скандали з бракованими мінами, держава продовжила працювати з недобросовісним виробником. А сам виробник не встигав виробляти стільки, скільки потрібно.

Гарантій, що цьогоріч ситуація не повториться — немає. Для компаній-виробників немає відповідальності за невиконання завдання для потреб фронту. Конкуренції між виробниками мін майже немає. За словами Олега Корнієнка, держава чомусь не хоче допускати до цього приватні компанії.

Раніше ми розповідали про бої за “український В’єтнам”.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Відео Україна